Svátek má: Lýdie

Regiony

Velikost textu:

Proběhla kontrola stavu pojízdného pracoviště Krizového štábu

Proběhla kontrola stavu pojízdného pracoviště Krizového štábu

S rostoucím věkem pojízdného pracoviště Krizového štábu Zlínského kraje - Vozidla Praga V3S - roste i potřeba jeho častějšího ošetřování a údržby.

Ilustrační foto z akce
18. června 2018 - 07:30

Pracovníci oddělení pro zvláštní úkoly spolu s pracovníky krizového řízení Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje proto provedli důkladnou kontrolu veškerého vybavení tohoto pracoviště.

Foto z kontroly

„Postavili jsme a zkontrolovali shromažďovací stan, vyzkoušeli jsme kompresory, elektrickou centrálu, osvětlení a topení. Také byl proveden důkladný úklid nástavby vozidla i přívěsu a veškerý materiál byl ošetřen a uložen,“ sdělil Karel Malinovský, vedoucí oddělení pro zvláštní úkoly kanceláře hejtmana Zlínského kraje.


Vozidlo Praga V3S, které tvoří hlavní součást pojízdného pracoviště, bylo vyrobeno v roce 1953 a generální rekonstrukce proběhla v roce 1985, revize spolu s přestavbou pak byla provedena v roce 2003. „Z těchto důvodů se toto vozidlo nemůže porovnávat se současnými moderními technickými prostředky. Přesto však spolehlivost, jednoduchost, naprostá autonomnost a vynikající průchodnost v terénu dává záruky, že ještě nějakou dobu může být v případě potřeby využito pro činnost Krizového štábu Zlínského kraje v terénu,“ dodal Karel Malinovský.


Podle webu Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlinský kraj)