Svátek má: Lenka

Regiony

Velikost textu:

Rada Zlínského kraje schválila investice do školních hřišť

Rada Zlínského kraje schválila investice do školních hřišť

Rekonstrukci školního hřiště na Základní škole Zlín, Mostní a vybudování zázemí pro hřiště na Střední průmyslové škole a Obchodní akademii Uherský Brod schválili krajští radní. Obě akce dohromady vyjdou na více než 14 milionů korun.

Ilustrační foto
4. září 2019 - 07:30

„Obě bychom je měli stihnout ještě do konce letošního roku. Díky nim budou hřiště splňovat současné provozní, bezpečnostní i hygienické předpisy,“ uvedl hejtman Jiří Čunek.

Na Základní škole Zlín, Mostní bude odstraněn havarijní stav školního hřiště. Povrch hřiště je rozpraskaný a nerovný. V rámci rekonstrukce bude stávající prostor nově uspořádán tak, aby kromě nového sportoviště pro míčové hry a atletiku vzniklo i deset nových parkovacích stání pro zaměstnance a návštěvníky školy. Stávající čtyři stání před vstupem do školy neodpovídají předpisům ani potřebám školy. Náklady dosáhnou 10,367 milionu korun.


Na Střední průmyslové škole a Obchodní akademii Uherský Brod bude vybudováno zázemí, konkrétně šatny a sociální zařízení, ke školnímu hřišti, které bylo dokončeno již v roce 2016. Zázemí vznikne přístavbou ke stávající jednopodlažní budově sportovní haly. Náklady jsou vyčísleny na 3,843 milionu korun.

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr. Adéla Kousalová, tisková mluvčí Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web ZK)