Svátek má: Oleg

Regiony

Velikost textu:

Radní dali zelenou pro pracoviště zdravotně znevýhodněných

Radní dali zelenou pro pracoviště zdravotně znevýhodněných

Až padesátka pracovních míst pro osoby zdravotně znevýhodněné vznikne od dubna v městské budově Sychrov č. p. 53 na Vsetíně. Rada města Vsetína schválila v březnu pronájem části této budovy hranické firmě Krok, která chce prostory využít k výrobě čistícího textilu.

Ilustrační foto
19.březen 2017 - 07:30

„Společnost Krok chtěla již před lety expandovat na Vsetín, ale pro jejich potřeby zde nebyly vhodné prostory k pronájmu,“ uvedl místostarosta Tomáš Pifka a dodal: „Poté, co se však loni na podzim přestěhovaly folklorní soubory do vsetínského domu kultury, se prostory v čísle popisném 53 uvolnily, a my jsme je nabídli společnosti Krok.“


Nabídnuté prostory jsou tak pro potřeby zřízení pracoviště pro osoby se zdravotním postižením a změněnou pracovní schopností vhodné jak z hlediska prostoru a dostupnosti, tak i bezbariérovosti. Budova Sychrov č. p. 53 je navíc v zástavě za Wojtoň Kovex a vzhledem k tomu, že soudí řízení není stále u konce, nebylo hospodárné do ní investovat další finanční prostředky.

„Nicméně město Vsetín musí v budově provádět záchovnou údržbu a finance z pronájmu tak alespoň z části pokryjí náklady na její provoz. Navíc zaměstnávání osob se zdravotním postižením a změněnou pracovní schopností, je naše priorita a pokud někdo vytvoří padesát takových to míst tak je to pro Vsetín a jeho okolí velice dobrá zpráva,“ uvedl spokojeně místostarosta Pifka.

Pro Zlínskénovinky.cz Mgr. Adéla Kousalová, tisková mluvčí, město Vsetín.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto město Vsetín )