Svátek má: Miloš

Regiony

Velikost textu:

Radnice organizuje nákupy pro seniory

Radnice organizuje nákupy pro seniory

Stejně jako na jaře, organizuje vsetínská radnice nákupy a dovoz léků pro osamělé seniory a invalidní důchodce. Možnost donášky nákupů mohou využít osamělí senioři o a invalidní důchodci od úterý 27.října.

Ilustrační foto
29. října 2020 - 07:30

Šířící se koronavirová pandemie nejvíce ohrožuje na životě osoby ve vyšším věku.

„Jsme si vědomi, pro že pro mnohé z nich je problémem zajistit si nákup základních potravin. Ne každý mámožnost požádat o pomoc rodinného příslušníka. Právě osamělým seniorům a invalidním důchodcům proto město ve spolupráci s dobrovolníky nabízí dodávku potravin, stejně jako v době nouzového stavu na jaře,“ sdělil starosta Jiří Růžička s tím, že radnice spustila kromě linky pro ty, kteří chtějí nakoupit, také telefonní linku, na níž se mohou hlásit dobrovolníci ochotní pomoci sociálnímu odboru s nákupy.

„Během jarního nouzového stavu se na Odbor sociálních věcí přihlásilo na 80 dobrovolníků. Od jara se však mohla v jejich životě spousta věcí změnit, proto tvoříme novou databázi dobrovolníků.Občané, kteří mají zájem pomáhat, mohou zavolat ve všedních dnech od 8 do 13 hodin na telefonní číslo 739 243 808 a domluvit podrobnosti,“ sdělila vedoucí Odboru sociálních věcí Anna Blechová.


Služba je zdarma, její příjemci zaplatí pouze hodnotu nákupu.

Pokud potřebujete, či nabízíte pomoc, volejte ve všední dny od 8 do 13 hodin na následující telefonní čísla:
„Potřebuji pomoc“ :  739 247 908
„Nabízím pomoc“ : 739 243 808


Pro Zlinskenovinky.cz Mgr. Jana Raszková, tisková mluvčí, Městský úřad Vsetín

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web města Vsetína)