Svátek má: Milada

Regiony

Velikost textu:

Radnice žádá o dotaci na osvětlení hřiště ve sportovním areálu Baťov

Radnice žádá o dotaci na osvětlení hřiště ve sportovním areálu Baťov

Možnost obnovy reflektorů ve Sportovním areálu Baťov řeší vedení otrokovické radnice. Pro obnovu svého majetku chce využít vypsanou výzvu o dotaci z Národní sportovní agentury. Ta by mohla pokrýt 70% nákladů, které jsou ve výši 1,3 milionu korun. 

Hřiště
26. listopadu 2022 - 07:30

V rámci rekonstrukce umělého osvětlení dojde k nahrazení dosluhujících, přibližně 10 let starých výbojkových svítidel za energeticky úsporná LED svítidla. „Výměna svítidel zajistí dostatečné osvětlení, přitom výrazně sníží energetickou náročnost. Počítáme, že úspora na výdajích za energie bude přibližně 50%. V dohledné budoucnosti by světla musela být měněna z důvodu jejich životnosti. Proto jsme se rozhodli využít možnosti získat dotaci a minimalizovat výdaje z městské pokladny,“ vysvětlil místostarosta města Otrokovice Petr Ťopek.    

Umělé osvětlení dovoluje fotbalové hřiště s umělým povrchem provozovat celoročně. Soutěžní utkání zde hraje SK Baťov, který má hřiště nahlášeno na fotbalovém svazu jako své domácí hřiště pro konání mistrovských utkání. Zároveň může hřiště pro zápasy využít i druhý místní fotbalový klub SK Kvítkovice.Fotbalové hřiště má nadregionální význam, je častým cílem pro přípravu mládežnických fotbalových reprezentací. Letos se zde konal například přípravný kemp reprezentace ČR do 15 let a reprezentace Německa do 18 let. Krajský fotbalový svaz Zlín využívá hřiště pro konání mezikrajských žákovských soutěží a školení trenérů licence „C" a „B". V zimních měsících využívají hřiště k sehrání přátelských a přípravných utkání v rámci zimní přípravy fotbalové kluby z okolních měst a obcí. V neposlední řadě pak hřiště pravidelně využívá široká veřejnost a přilehlé školy.  

„Rekonstrukcí osvětlení s využitím modernějších technologií dojde nejen k provozním úsporám, ale i ke zhodnocení sportovního areálu města. Plynule tak pokračujeme v naší snaze o postupnou obnovu městského majetku, který chceme udržovat v dobré kondici. Využívání dotačních příležitostí nám může výrazně pomoci k dosažení tohoto cíle,“ uzavřela starostka Otrokovic Hana Večerková s tím, že v případě schválení dotace je předpoklad realizace v letních měsících roku 2023.

Zlínskénovinky.cz informovala Lenka Vaculová, tisková mluvčí města Otrokovice.

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:meu Otrokovice.)
Nejčtenější

Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
34%
Ne
transparent.gif transparent.gif
66%