Svátek má: Brigita

Regiony

Velikost textu:

Recidivista ukradl 25 lahví alkoholu, skončil ve vazbě

Recidivista ukradl 25 lahví alkoholu, skončil ve vazbě

Ve vazební věznici v Ostravě skončil včera odpoledne jedenačtyřicetiletý muž z Rožnova p R., který minimálně třináctkrát kradl v rožnovských supermarketech. 

Ilustrační foto
25. září 2020 - 07:30

Jedenačtyřicetiletý muž kradl výhradně ve dvou rožnovských supermarketech, odkud si bez zaplacení bral především alkohol. Od druhé poloviny srpna do poloviny září ve třinácti případech odnesl 25 lahví tvrdého alkoholu. Jednou se pak pokoušel odcizit kufřík s multifunkční pilou, spatřil ho však pracovník ostrahy, před kterým se dal na útěk, kufřík zahodil a utekl. Jindy zase kradl boty.

Do prodejny přišel jen v ponožkách, vybral si boty a bez zaplacení odešel. Supermarketům způsobil krádežemi škodu za necelých 11 tisíc korun.


Rožnovští policisté muže zadrželi uplynulou neděli, ještě týž den ho vyšetřovatel obvinil z trestného činu krádeže a podal podnět na návrh na vzetí do vazby. Včera ráno stanul muž před soudem, kde soudce rozhodl o jeho vzetí do vazby.   V rejstříku trestů má už šest záznamů, kdy byl mimo jiné trestán i a za krádeže. Nyní mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Pro Zlinskenovinky.cz mjr. Mgr. Lenka Javorková,KŘ policie Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)