Svátek má: Lucie

Regiony

Velikost textu:

Rekonstrukce kašny v Bastionu je v plném proudu

Rekonstrukce kašny v Bastionu je v plném proudu

Každý, kdo ještě nedávno prošel parkem Bastion v Uherském Hradišti, si určitě povšiml špatného stavu místní kašny. Práce na její obnově začaly v první polovině letních prázdnin.

Ilustrační foto
13. srpna 2019 - 07:30

Kašna dozná značných technologických novinek, ale i estetických.Dno kašny se středovým prvkem nebude tak hluboké jako to původní a místo jednoho středového kamene budou kašnu v budoucnu zkrášlovat dva rozštíplé, kdy jejich tvar bude vzdáleně imitovat hřbetní ploutev ryby.

Foto z opravy kašny

Nové rozvody a technologie budou splňovat nejnovější kritéria v oblasti kvality a cirkulace vody. Vyzdvižené dno kašny by mělo eliminovat rizika pádu dítěte do hluboké vany kašny. Lem vany kašny bude zdobit kamenné obložení dle požadavku hlavního architekta města. Předpokládaný termín dokončení prací je konec září. Prvního spuštění vody se ale občané dočkají až na jaře roku 2020.

Posledním výrazným zásahem do městských vodních prvků bylo odstranění 3 pylonů (stupňů vítězů) na kašně před Sportovní halou dne 1. července 2019.  U betonových prvků hrozilo jejich zřícení z důvodu havarijního stavu.  

Podle webu města Uherské Hradiště

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web města UH)