Svátek má: Prokop

Regiony

Velikost textu:

Rekonstrukce lázní začala, mimo provoz je zatím i sauna

Rekonstrukce lázní začala, mimo provoz je zatím i sauna

V pondělí 6.ledna předal provozovatel městských lázní, Vsetínská sportovní, budovu firmě Centroprojekt Group, a.s., která začíná provádět rozsáhlou rekonstrukci.

Ilustrační foto
10. ledna 2020 - 07:30

Momentálně je uzavřen bazén, který bude mimo provoz do konce srpna, i sauna, jejíž provoz chce Vsetínská sportovní obnovit.

 „Chceme, aby byla sauna v provozu i po dobu rekonstrukce lázní. Problémem je, že celé první patro budovy bude odpojeno od centrálních rozvodů elektrické energie, vody a tepla. Proto momentálněřešíme se stavební firmou jejich alternativní připojení tak, abychom zajistili provoz sauny,“ vysvětlil ředitel Vsetínské sportovní Ivo Kousal. „Zda bude sauna otevřena, budeme definitivně vědět v polovině ledna a o této skutečnosti budeme občany informovat,“ dodal Kousal.


Kromě nového obložení bazénu, nového tubusu tobogánu, nových sprch, šaten a sušáren se rekonstrukce dotkne celé vzduchotechniky, rozvodů elektřiny, bazénové technologie a kogenerační jednotky pro společnou výrobu tepla a elektrické energie, jejímž palivem bude zemní plyn. V rámci řešení bezbariérovosti budou zrušena brodítka mezi sprchami a bazénem a zvenku mezi terasou a travnatou plochou dojde k instalaci hydraulické plošiny pro invalidy.

Kostel sv. Markéty v Loukově ukrývá středověké nástěnné malby

„Rekonstrukce městských lázní bude patřit k těm nejrozsáhlejším v jejich historii, její celková cena bude téměř 50 miliónů Kč bez DPH,“ informoval již dříve starosta Vsetína Jiří Růžička.

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr. Jana Raszková,tisková mluvčí,Městský úřad Vsetín

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web města Vsetín)