Svátek má: Kamila

Regiony

Velikost textu:

Renata Zezulková z Otrokovic se zařadila mezi "marmeládové lady"

Renata Zezulková z Otrokovic se zařadila mezi "marmeládové lady"

Renata Zezulková se svojí značkou MarmelLady se druhým rokem zařadila mezi nejlepší výrobce marmelád na světě.

Ilustrační foto
20. května 2020 - 07:30

V konkurenci více jak 3 tisíc přihlášených ze čtyřiceti zemí světa na 15. ročníku světové soutěže Original Marmalade Awards v anglické Cumbrii získala v březnu rovnou dvě medaile. Navázala tak na loňský úspěch, kdy získala svoji první bronzovou medaili za pomerančovou marmeládu s kávou. Soutěž měla v letošním roce rekordní počet účastníků a tyto ceny dokazují, že její marmelády jsou skutečně prvotřídní.

MarmelLady si z 15. ročníku světové soutěže odvezla bronzovou medaili za Citron s Becherovkou. Pomerančová marmeláda s rakytníkem zaujala porotu svým vzhledem, barvou, konzistencí, vůní a chutí tak, že jí udělila rovnou zlatou medaili.

„Mám velkou radost, že moje marmelády získaly ocenění v tak silné konkurenci z celého světa. Porota je složena z odborníků v potravinářském průmyslu a o medailích mnohdy rozhodují detaily. Ocenění dokazuje, že zákazníci v našich skleničkách kupují opravu kvalitní marmelády,“ uvedla Renata Zezulková.

Jane Hasell-McCosh, zakladatelka cen, uvedla: „Jsem potěšena, že jsme mohli letos opět vyhlásit vítěze cen, a byli jsme naprosto ohromeni kvalitou a standardem soutěžních vzorků. Ceny World’s Original Marmalade Awards byly vždy o vítězství malých výrobců, kteří vyrábějí vysoce kvalitní produkty, a za současných okolností si myslím, že je důležitější než kdy jindy, aby je lidé podporovali. Každá sklenička je vyrobena s láskou a péčí. “

World's Original Maramalade Awards nejsou jedinou soutěží, kde výrobky MarmelLady bodují. Na světové soutěži Great Taste v Londýně získala loni její marmeláda z červených grapefruitů s medem v konkurenci téměř 13 tisíc výrobků zaslaných z více než 100 různých zemí světa ocenění v podobě dvou hvězd. Meruňkovo angreštový džem s bílým rumem pak získal jednu hvězdu. Great Taste je světově nejuznávanější soutěž pro pokrmy a nápoje. Je též nazývána jako kulinářští „Oskaři“. Úspěchy slavila i na domácí půdě. Konkrétně meruňkový džem s karamelem získal ocenění Perla Zlínska.

Co je MarmelLady:
MarmelLady je projekt o naplnění snu. Vznikl z touhy dělat něco svého. Je také naplněním velké lásky k vaření, úcty ke krásnému kraji Bílých Karpat a tradicím našich valašských předků.


Džemy, čatní a sirupy vyrábíme ručně z nejkvalitnějších surovin převážně z vlastní zahrady nebo od ověřených místních dodavatelů. Snažíme se zpracovávat zapomenuté druhy ovoce typické pro náš kraj (ryngle, mirabelky, špendlíky, jeřabiny). Zpracováváme pouze čerstvé suroviny. Klademe velký důraz na jejich výběr, kvalitu a šetrné zpracování. Naše džemy se vyznačují vysokým podílem ovoce (výběrové neboli extra džemy). Pro výrobu používáme minimální množství cukru bez přidání stabilizátorů, zahušťovadel, ochucovadel. Pro doladění hustoty používáme citrusový pektin. Nezaměnitelnou chuť dodávají našim produktům bylinky a planě rostoucí plody z valašských „kotárů“ občas také kapka valašské slivovice nebo exotické koření přivezené z našich cest.

Pro Zlinskenovinky.cz Romana Stehlíková, tisková mluvčí města Otrokovice

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web města Otrokovice)