Svátek má: Miloslav

Regiony

Velikost textu:

Řidič osobního vozu srazil chodkyni na přechodu

Řidič osobního vozu srazil chodkyni na přechodu

V úterý po šesté hodině ráno srazil osmatřicetiletý řidič osobního vozidla čtyřicetiletou chodkyni na přechodu pro chodce v Otrokovicích. Žena svému zranění i přes pomoc záchranářů na místě podlehla.

Ilustrační foto
11. října 2018 - 07:30

Řidič osobního vozidla jel od centraměsta směrem ke Štěrkovišti v místní části Baťov v Otrokovicích. Podle jeho slov přijíždělo z jeho pohledu zprava ke čtyřramenné křižovatce osobní vozidlo. V tu dobu vstoupily na přechod pro chodce dvě ženy, cizinky, jedna z nich o chvíli dřív. Osmatřicetiletý řidič vozidla jedoucí přímým směrem čtyřicetiletou chodkyni, která šla jako první, srazil. Žena i přes pomoc záchranářů svému zranění podlehla.

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Policisté – členové posttraumatického intervenčního týmu - poskytli svědkům tragické události podporu a pomoc. Dechová zkouška u řidiče osobního vozidla byla negativní. Veškeré okolnosti tragické dopravní nehody zůstávají v šetření kriminalistů a dopravních policistů.


Policisté žádají svědky dopravní nehody a zejména řidiče osobního vozidla, který v okamžiku srážky přijížděl ke křižovatce, aby se ozvali na linku tísňového volání policie – 158.

Pro Zlinskenovinky.cz por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí, KŘP Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)