Svátek má: Státní svátek

Regiony

Velikost textu:

Řidiči nerespektují zákaz řízení

Řidiči nerespektují zákaz řízení

Hned dva řidiče, kteří však za volantem vozidla nemají co dělat, zastavili velmi krátce po sobě ve čtvrtek odpoledne policisté na Zlínsku.

Ilustrační foto
4. ledna 2020 - 07:30

Vzhledem k tomu, že mají oba muži vysloven zákaz řízení, jsou nyní podezřelí ze spáchání trestného činu maření úředního rozhodnutí a vykázání, za který jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Prvního hříšníka, který řídil vozidlo Škoda Octavia, zastavili dopravní policisté krátce po čtrnácté hodině ve Vizovicích. Jednalo se o dvaadvacetiletého muže ze sousedního státu žijícího přechodně ve Slušovicích. Policisté záhy zjistili, že ač je muž cizinec, má na území České republiky vysloven okresním soudem ve Zlíně zákaz řízení motorových vozidel od roku 2018 až do května letošního roku.

Patnáct minut nato zastavili policisté z Fryštáku v Lukovečku na Zlínsku třicetiletého muže z blízké obce, který se dopustil stejného prohřešku. Řídil osobní vozidlo Seat Alhambra, přestože to má hned několika úřady zakázáno od května loňského roku až do listopaduroku 2022.

Hrad Zvířetice se vypíná na ostrožně nad řekou Jizerou

Oběma mužům policisté další jízdu zakázali a v nejbližší době je obviní ze spáchání výše uvedeného trestného činu.

Pro Zlinskenovinky.cz por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí, KŘ policie Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)