Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Řidiči se nepodařilo zatočit, v krvi měl čtyři promile

Řidiči se nepodařilo zatočit, v krvi  měl čtyři promile

Dopravní policisté od sobotního podvečera prověřují okolnosti dopravní nehody, k níž došlo v pět hodin odpoledne v Želechovicích nad Dřevnicí. Řidič Fordu Focus narazil do betonových truhlíků a prosklené vitríny.

Ilustrační foto z nehody
17. října 2017 - 07:30

Není divu, když mu v krvi kolovalo více než čtyři promile alkoholu. Policisté přijali na lince tísňového volání oznámení o havárii osobního vozidla, které zřejmě řídil podnapilý muž, od vyděšené řidičky, která zrovna jela okolo.

Foto z nehody

Hlídka dopravních policistů na místě zjistila, že sedmatřicetiletý řidič najel po nezvládnutí levotočivé zatáčky na chodník, kde narazil nejprve do betonových truhlíků, poté přejel přes celou šířku vozovky a narazil do kovové vitríny a do dalších betonových truhlíků. Dechová zkouška u řidiče ukázala více než čtyři promile alkoholu. Celkovou škodu policisté vyčíslili předběžně na padesát pět tisíc korun. Jen shodou šťastných náhod se žádnému z kolemjdoucích nic nestalo.

Nezodpovědnému řidiči policisté na místě zadrželi řidičský průkaz. Nyní ho prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Trestní zákoník stanoví v tomto případě možný trest odnětí svobody v rozmezí šesti měsíců až tří let.

Pro Zlinskenovinky.cz nprap. Monika Kozumplíková, KŘ Policie Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Policie ZK)