Svátek má: Milan

Regiony

Velikost textu:

Řídil pod vlivem drog a ve vozidle měl další zásoby

Řídil pod vlivem drog  a ve vozidle měl další zásoby

Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení během nedělní služby zastavili v Malenovicích v osm hodin večer osobní vozidlo značky Mercedes.

Ilustrační foto
11. dubna 2019 - 07:30

Dvacetiletý řidič ze Zlína vykazoval známky nesoustředěnosti, policisté proto chtěli zjistit, zda mladý mužpřed jízdou požil alkohol. Dechová zkouška byla negativní. Policisté proto ještě u řidiče zkoumali, zda není pod vlivem drog. Zkouška na přítomnost omamných a psychotropních látek byla pozitivní na amfetamin. Řidič se přiznal, že den před jízdou užil pervitin.

Policisté navíc při prohlídce vozidla našli sklenici plnou sušené rostlinné hmoty, zřejmě marihuany a zatavenou injekční stříkačku s bílou krystalickou látkou uvnitř. Ve vozidle cestovali další tři mladí spolujezdci. U jednoho z nich našli policisté několik různých druhů tablet a zatavenou stříkačku s bílou krystalickou látkou.

Zlínští policisté oběma mužům odebrali nalezené omamné a psychotropní látky a zaslali je do kriminalistického ústavu ke zkoumání.


Řidiči hrozí ve správním řízení za držení omamné a psychotropní látky a zařízení vozidla pod vlivem drog několikatisícová pokuta a zadržení řidičského průkazu. Pokuta ve správním řízení hrozí za držení drog také jeho spolujezdci.

Pro Zlinskenovinky.cz por. Bc. Monika Kozumplíková, KŘ policie Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)