Svátek má: Norbert

Regiony

Velikost textu:

Rodičky mohou ve Valašském Meziříčí využívat novou porodní vanu

Rodičky mohou ve Valašském Meziříčí využívat novou porodní vanu

Novou relaxační vanu mohou nyní využít nastávající maminky, které se rozhodnou pro porod v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí.

Valmez Rodičky mohou využívat novou porodní vanu
22. května 2023 - 07:30

Relaxační koupel ve vaně má výrazný vliv na zmírnění porodních bolestí, zkrácení celého porodu a snížení množství podávání léků proti bolesti během porodu.

Relaxační vana je součástí jednoho ze tří porodních pokojů. „Nejedná se přímo o vanu určenou k porodu do vody. Vanu mohou využít rodičky v první porodní fázi neboli v takzvané otevírací době. Relaxace v teplé vodě má velké množství výhod, přičemž kromě snížení vnímání bolesti a potřeby farmakologického tlumení bolesti, lépe zajišťuje kontinuální průběh porodu a příznivě působí na kladné emocionální prožití porodu, což má blahodárný vliv na dítě. Rodička poté porodí v poloze, která jí vyhovuje, avšak mimo vanu,“ vysvětluje výhody relaxační vany staniční sestra gynekologicko-porodnického oddělení Bc. Andrea Dočkalová s tím, že o vanu je ze strany rodiček již nyní velký zájem a doptávají se na ni, a to jak osobně, tak i elektronicky.

Nová vana je vybavena schůdky se zábradlím a sedátkem. Při koupeli si rodička může snadno přivolat personál. Odtékající i přitékající voda je filtrována a průběžně dohřívána. Relaxační vana se přidala k dalším metodám, které valašskomeziříčská porodnice budoucím maminkám nabízí ke zpříjemnění první doby porodní. „V rámci zkvalitňování péče aktuálně nahradila nová vana předchozí sprchový kout. Vana patří mezi nejmodernější svého druhu a posouvá zážitek z příchodu nového života nejen svým designem, ale hlavně funkčností a konstrukčním provedením,“ říká staniční sestra Bc. Andrea Dočkalová.


 
Prioritou nově pořízené vany by měla být relaxace nastávající maminky, která v ní může trávit dlouhé předporodní hodiny. „Rodička ve vaně může zaujmout libovolnou polohu, která pro ni bude příjemná a účinek teplé vody lze i na přání rodičky kombinovat s aromaterapií,“ doplňuje výhody staniční sestra gynekologicko-porodního oddělení Bc. Andrea Dočkalová.

V roce 2022 se ve valašskomeziříčské porodnici narodilo 640 dětí. Mezi novorozenci 317 děvčat a 323 chlapců. V porodnici však běžně vítají i rodičky z Nového Jičína, z Frenštátu pod Radhoštěm, Bystřice pod Hostýnem, Hranic nebo Rožnova pod Radhoštěm.

Zlínskénovinky.cz informoval Mgr.Radka Miloševská, tisková mluvčí AGEL a.s.

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:agel)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
12%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
55%