Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

Rozsvěcování vánočního stromu bude doprovázet charitativní akce

Rozsvěcování vánočního stromu bude doprovázet charitativní akce

Příležitost k setkání se svými blízkými, přáteli a známými v předvánočním čase v Otrokovicích opět poskytne akce „Rozsvícení vánočního stromu“.

Ilustrační foto
7. listopadu 2018 - 07:30

Stejně jako v minulých letech bude událost doprovázena charitativní akcí, letos pod novým názvem „Otrokovice pomáhají potřebným“. Tato oblíbená akce se uskuteční v pátek 30. listopadu na náměstí 3. května před budovou Otrokovické BESEDY.

„Před deseti lety se k „Rozsvěcování vánočního stromu“ připojila akce „Pomáháme potřebným“, kdy výtěžek z prodeje občerstvení byl rozdělován nemocným dětem, případně byl určen na budování školského zařízení v súdánské vesničce Wad Ben Naga. Za uplynulých deset let občané Otrokovic vnímají tyto dvě akce jako jednu z příležitostí, kdy se na náměstí sejdou se svými přáteli, koupí si občerstvení a přitom přispějí potřebným. V letošním roce se organizátoři vzdali pořádání akce „Pomáháme potřebným“, dle svých slov z osobních a zdravotních důvodů. Město Otrokovice se rozhodlo s přispěním otrokovické Naděje převzít pořadatelství a pod novým názvem „Otrokovice pomáhají potřebným“ uspořádat veřejnou sbírku, která bude probíhat dvěma formami, jednak prodejem občerstvení při rozsvěcování vánočního stromu a současně formou shromažďování příspěvků na bankovním účtu. Město Otrokovice vloží jako vstupní kapitál na nákup surovin sto tisíc korun,“ popsal starosta Jaroslav Budek historii konání akcí a informoval o změnách v letošním roce.


„Času na uspořádání tak rozsáhlé akce není mnoho, a proto doufám, že se tento adventní večer podaří zorganizovat ke spokojenosti návštěvníků,“ uvedl starosta závěrem.

Náměstí v centru města ožije přípravami již v dopoledních hodinách. Jakmile bude uvařena první dávka svařeného vína, budou ugrilovány první kousky masa či uzenin, začne se s prodejem.


Program bude zahájen v 15 hodin žesťovým kvintetem, tradičně zde vystoupí žáci otrokovických základních škol a v podvečer zahraje kapela Podjezd. Nebude chybět ani přivítání veřejnosti zástupcem z radnice. Ukončení programu je plánováno na 19 hodin.

Pro Zlinskenovinky.cz Romana Stehlíková, tisková mluvčí města Otrokovice.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto město Otrokovice)