Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Růst návštěvnosti Zlínského kraje pokračuje

Růst návštěvnosti Zlínského kraje pokračuje

Výsledky cestovního ruchu ve Zlínském kraji, hodnocené dle údajů vydaných dnes Českým statistickým úřadem, potvrzují několik posledních let trvající trend a sice růst.

Ilustrační foto
10. listopadu 2017 - 07:30

Po minulém roce, kdy byla zaznamenána historicky dosud nejvyšší návštěvnost, se dynamika růstu zdánlivě zpomalila, přesto jak v počtech hostů, tak i jejich přenocování v hromadných ubytovacích zařízeních Zlínského kraje, zaznamenáváme vesměs kladná čísla. Ta se týkají jak tuzemců, tak zahraničních hostů.
 
Dle dnešní zprávy Českého statistického úřadu ve 3. čtvrtletí 2017 přijelo do Zlínského kraje 260 785 hostů, kteří zde strávili 838 480 přenocování. Meziročně vzrostl jak počet hostů (+ 4 %), tak počet přenocování (+ 3,7%). Zlínský kraj drží rostoucí trend v počtech domácích hostů, kterých ve třetím čtvrtletí přijelo o 3,9% více než loni, podobný (+4,2%) je přírůstek počtu cizinců.

Také souhrnné výsledky za prvních 9 měsíců roku 2017 lze označit za pozitivní. Celkem za toto období 586 614 hostů strávilo ve Zlínském kraji 1 758 667 přenocování. To ve srovnání s rokem 2016 představuje růst počtu hostů o 7,5 % a počtu přenocování o 4,7 %. Tradičně vyšší je dynamika růstu počtu hostů ze zahraničí, která v meziročním srovnání dosahuje hodnotu 13,2% u počtu hostů a 14,3% u přenocování.

Mezi desítkou zahraničních trhů nedošlo k zásadním změnám, ale za povšimnutí stojí rostoucí hodnoty návštěvnost z Nizozemí, USA, Velké Británie a Maďarska. (viz připojené tabulky)

„Při pohledu na dosavadní výsledky sezony nás velmi těší jednak dlouhodobě stabilní růst počtu tuzemských hostů a jejich přenocování, ale také návrat klientů z Nizozemska. Po několika hubených letech opět nacházejí motivaci k návštěvě našeho regionu. Totéž platí o hostech z Ruska, již třetím rokem zaznamenáváme rostoucí zájem hostů z Maďarska a z USA, kam jsme směřovali část prostředků na marketing. Letošní výsledky vnímáme pozitivně s vědomím toho, že rok 2016 byl pro návštěvnost kraje rekordním. Proto je na místě srovnat je i s „normálním“ rokem 2015. Je velmi pravděpodobné, že stejně jako v minulém roce překročí celoroční počet přenocování hranici dvou milionů nocí,“ komentuje výsledky Dana Daňová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Pro Zlínskenovinky.cz Mgr. Renata Janečková, tisková mluvčí Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlíský kraj)