Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Schůzka organizací poskytujících programy primární prevence

Schůzka organizací poskytujících programy primární prevence

Baťův mrakodrap se ve čtvrtek 9. ledna stal místem pracovního setkání zástupců nestátních neziskových organizací ze Zlínského kraje, které poskytují programy primární prevence, a to především ve školách a školských zařízeních.

Ilustrační foto z akce
12. ledna 2020 - 07:30

Schůzku iniciovala radní Michaela Blahová, zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor.

„Cílem setkání je výměna poznatků z praxe a představení aktuálně poskytovaných programů primární prevence, která velmi často probíhají přímo ve školách a školských zařízeních,“ uvedla radní Michaela Blahová s tím, že společné schůzky se zástupci neziskových organizací jsou vždy prospěšné pro všechny zúčastněné, kteří si mohou osobně předat své zkušenosti, navázat spolupráci, případně poukázat na slabá místa v systému.

Vlašský dvůr v Kutné Hoře byl střediskem hospodářské moci českého státu

Primární prevence rizikového chování je nedílnou součástí základního poslání škol a školských zařízení ve Zlínském kraji. Preventivní programy zahrnují jakékoliv druhy výchovných,vzdělávacích, zdravotních, sociálních a jiných intervencí, které směřují k předcházení vzniku rizikového chování mládeže, např. šikaně, závislosti na hazardu, návykových látkách apod.  Preventivní působení ve školách může pozitivně ovlivnit formování osobnosti mladých lidí.

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr.Adéla Kousalová, tisková mluvčí Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Jiří Balát)