Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Sedmidenní Zlín Film Festival byl zahájen

Sedmidenní Zlín Film Festival byl zahájen

Zlín Film Festival – díl 2. přivítal od čtvrtka 9. první návštěvníky a potrvá do středy 15.září. Pro diváky je tak připravena podívaná nejen v kinosálech.

Ilustrační foto
11. září 2021 - 07:30

Největší a nejstarší festival filmů pro děti a mládež na světě letos představí 280 snímků ze 45 zemí světa. Školám nabídne filmový program v kinech, ale opět také online. Hlavním tématem festivalu je letos Literatura ve filmu.

Zlín Film Festival se již podruhé koná v netradičním zářijovém termínu. I když se filmová představení pro školní kolektivy uskuteční v kinosálech za dodržení všech bezpečnostních opatření, rozhodli se organizátořiv návaznosti na zájem v jarní části umožnit mimo zlínským i místním školám zhlédnout vybrané snímky také online.

Diváci uvidí filmy v pěti soutěžních kategoriích –  pro děti a mládež, dokumentární filmy pro mladé publikum, animovanou tvorbu a studentské filmy. Perličkou v letošním filmovém programu je speciální uvedení digitalizované restaurované verze snímku Hotel Modrá hvězda.

Filmový festival letos vzdává poctu literárnímu umění, které bylo inspirací pro filmové scenáristy již od prvopočátku kinematografie. Největší pozornost bude směřována ke knihám pro malé a mladé publikum.


(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: Zlín Film Festival)