Svátek má: Norbert

Regiony

Velikost textu:

Senioři strávili v Luhačovicích příjemný den při hře pétanque

Senioři strávili v Luhačovicích příjemný den při hře pétanque

Zahrát si, potkat se se svými vrstevníky a strávit příjemné chvíle v malebném lázeňském prostředí. To je smyslem turnaje v pétanque Senior Cup, který se každoročně koná v Luhačovicích.

Z turnaje
21. května 2023 - 07:30

Senior Cup už 9. ročník pro seniory z celého kraje ve čtvrtek 18. května uspořádal Zlínský kraj ve spolupráci s Fakultou humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a Lázněmi Luhačovice.

„Mám velkou radost, že senioři chtějí trávit svůj čas aktivním způsobem. Senior Cup je důkazem, že je možné začít sportovat v každém věku. Těší mě, že se z luhačovického turnaje, kde vždy vládne báječná atmosféra, stala hezká tradice. Děkuji všem, kdo se podílejí na jeho přípravě a organizaci,“ uvedla statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje Hana Ančincová, zodpovědná za sociální oblast, která přišla soutěžící osobně podpořit společně s hejtmanem Radimem Holišem, náměstkyní hejtmana Olgou Sehnalovou a radním Jiřím Jarošem.   

Senior Cup je určen pro členy seniorských klubů a sdružení Zlínského kraje. Do turnaje se letos zapojilo více než 140 z nich, rozděleni byli do 36 týmů. Z vítězství se radovali Senioři Lipánci, na druhém místě skončil Klub důchodců Babice a třetí místo obsadil Klub seniorů Valašské Meziříčí. Nejstarší účastnici turnaje bylo 89 let, nejstaršímu účastníkovi o rok méně.Pro všechny přítomné byl připraven fotokoutek, odkud si mohli odnést milou památku na účast v turnaji, a k dobré náladě přispělo také vystoupení kapely Náš pozdní sběr.

Zlínskénovinky.cz informovala Soňa Ličková, tisková mluvčí Zlínského kraje.

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:zk)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
12%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
55%