Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Senioři strávilli v Luhačovicích příjemný den při hraní „čáry“

Senioři strávilli v Luhačovicích příjemný den při hraní „čáry“

Téměř dvě stovky seniorů v čtvrtek strávilo aktivní a příjemný den v Luhačovicích. Zlínský kraj tu pro ně ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně a Lázněmi Luhačovice a.s. uspořádal pátý ročník turnaje Senior Cup.

Ilustrační foto z akce
20. května 2018 - 07:30

Turnaj je určen pro členy seniorských spolků a organizací. Kvůli dešti se tentokrát nesoutěžilo ve hře pétanque, ale klání bylo přesunuto do zastřešených prostor Společenského domu, kde soutěžící změřili své umění v podobné hře –  tzv. „čáře". Seniory přišli pozdravit, povzbudit a předat jim ceny statutární náměstek hejtmana Zlínského kraje Jiří Sukop a krajská radní pro oblast sociálních věcí, neziskový sektor a rodinnou politiku Michaela Blahová.

Foto z akce

„Těší mě, že i přes svůj vyšší věk jste stále aktivní, pozitivně naladění a potvrzujete tím, že věk je jenom číslo. Svým přístupem a energií můžete být příkladem a inspirací pro všechny ostatní," uvedla směrem k soutěžícím radní Michaela Blahová.

Z celkem 42 zúčastněných týmů se z vítězství v turnaji radovali zástupci týmu Hlučané, na druhém místě skončil Senior klub Nedašov a na místě třetím Senior klub Divnice. Nejstarší účastnici turnaje bylo 90 let, nejstaršímu účastníkovi 85 let, nejstarší tým (celkem 317 let, v průměru na jednoho hráče 79,25 let) startoval za Klub seniorů Kvítková Zlín.


Pro seniory byl nachystán také pestrý doprovodný program. Mohli si například nechat změřit krevní tlak, využít služeb mladých vizážistů a kadeřníků, vyluštit si křížovku a sudoku nebo se nechat vyfotit ve foto-koutku. K dobré náladě přispěl svým vystoupením rockový pěvecký sbor Ladies BuDu z Domova pro seniory Buchlovice, který řadu přítomných přiměl nejen ke zpěvu, ale i k tanci.

„Děkuji celému organizačnímu týmu za přípravu a zajištění dnešního přijemného dne, který proběhnul bez jediné chybičky, a již teď se velmi těším na další akci," uvedla v závěru Michaela Blahová.


Kromě Senior Cupu pořádá pro seniory Zlínský kraj také Morava Cup. Toho se účastní klienti domovů pro seniory a utkávají se v něm ty nejlepší týmy z celé Moravy. Turnaj se pravidelně koná v prázdninových měsících ve zlínském Domově pro seniory Burešov.

Pro Zlinskenovinky.cz Adéla Kousalová, tisková mluvčí Zlínského kraje.


(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský kraj)