Svátek má: Lenka

Regiony

Velikost textu:

Sesuv v Rokytnici ve Vsetíně zmizí do deseti dnů

Sesuv v Rokytnici ve Vsetíně zmizí do deseti dnů

Část upraveného břehu potoka Rokytenka v místní části Rokytnice nedaleko bývalých stavebnin se po téměř čtyřech měsících opět sesunula. Správce toku, kterým jsou Lesy ČR, přislíbil urychlenou nápravu.

Ilustrační foto
6. září 2019 - 07:30

Plánuje rovněž údržbu koryta potoka.Část opevnění koryta (opěrné zdi) Rokytenky za domem č. p. 455 se sesunula již v květnu letošního roku při tehdejších bleskových povodních. Lesy ČR plánovaly odstranění havarijního stavu na září. Ještě než k tomu přistoupily, stihl území Vsetína v pondělí 2. září další silný déšť, a poškození zdi a sesuv v lokalitě se rozšířily.

Ilustrační foto

„Městská policie provedla základní zabezpečení okolí sesuvu. Místo zapáskovala proti vstupu osob. Současně jsme vyzvali správce toku, aby urychleně sjednal nápravu,“ uvedl vedoucí odboru správy majetku, investic a strategického rozvoje radnice Dalibor Sedláček.

„V úterý 3. září jsme za účasti zástupce městského úřadu provedli místní šetření. Sesuv nejpozději do deseti dnů odstraníme,“ přislíbil správce toků Lesů ČR Vsetín David Smítka.„Do původního stavu současně uvedeme i okolí sesuvu,“ doplnila mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.


David Smítka také potvrdil, že Lesy ČR v brzké době provedou údržbu koryta Rokytenky, které je zejména v úseku u zimního stadionu plné popadaných náletových dřevin. Ty tvoří překážku, která by v případě dlouhodobějších dešťů a zvýšení hladiny Rokytenky mohla způsobit vylití toku z koryta. „Dřeviny odstraníme do poloviny října, už jsou označené. Během kácení krátkodobě omezíme vstup na chodník podél toku,“ uvedl Smítka.    

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr. Jana Raszková, tisková mluvčí, Městský úřad Vsetín

(lh,zlinskenovinky.cz,web města Vsetín)