Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

Silnice v Luhačovicích směrem na Kladnou-Žilín je bezpečnější

Silnice v Luhačovicích směrem na Kladnou-Žilín je bezpečnější

Technický stav a bezpečnost se výrazně zlepšily na 650metrovém svažitém úseku silnice z Luhačovic směrem na Kladnou-Žilín.

Ilustrační foto
1. listopadu 2018 - 07:30

Na tomto úseku totiž skončila rekonstrukce silnice za více než 10 milionů korun, kterou realizoval Zlínský kraj prostřednictvím své příspěvkové organizace Ředitelství silnic Zlínského kraje. Využil při tom prostředky ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

„Úsek silnice, jehož rekonstrukci jsme realizovali, je v Luhačovicích důležitou přístupovou cestou k centrálnímu městskému sportovišti, ke hřbitovu a současně spojuje Luhačovicko s oblastí Bojkovicka,“ sdělil náměstek hejtmana Zlínského kraje Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.

Stavební práce spočívaly v rekonstrukci silnice II/496 v Luhačovicích (ulice Hradisko), a to od křižovatky se silnicí II/492 až po místo u zdi městského hřbitova. Součástí stavby bylo osazení levostranné betonové silniční obruby podél silnice a dále také vybudování levostranné opěrné zdi v délce 56 metrů s dvěma řadami pilot. V nestabilním úseku o délce 120 metrů bylo zajištěno odvodnění paty svahu. Osazeno zde bylo také trvalé svislé dopravní značení.


Souběžně s touto stavbou město Luhačovice rekonstruovalo chodník, položilo nové obruby a zajistilo napojení místních komunikací a vjezdů.

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr. Adéla Kousalová, tisková mluvčí Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský kraj)