Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

Sklářské kouzlení v zámku Kinských

Sklářské kouzlení v zámku Kinských

Těšit se můžete na výrobu krasohledu, hraní na skleničky či tvoření dekorací z barevných skleněných korálků a chybět nebude ani sklářský jarmark, na kterém budou k dostání slušivé šperky ze skla, těžítka, vázy a další skleněné výrobky.

Detail z pozvánky na akci
11.únor 2016 - 10:00

Muzeum regionu Valašsko pořádá ve spolupráci se Střední uměleckoprůmyslovou školou sklářskou ve Valašském Meziříčí hravé odpoledne se sklářskými dílnami. V neděli 14. února můžete v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí obdivovat krásu sklářského řemesla. Na vlastní oči uvidíte proměnu křehkého skla v tvárnou hmotu, vyzkoušíte si zdobení šperků technikou cínování a v historické světelné laboratoři zjistíte, jak a čím se kdy svítilo. Pro děti je připraveno hledání tajného kódu, který je zavede ke skleněnému pokladu.

„Součástí bude také sklářský jarmark, kde si mohou návštěvníci pořídit kromě skleniček, váz, těžítek a dalších výrobků ze skla i slušivé šperky ze skla,“ uvádí koordinátorka akce Mgr. Kamila Valoušková.

Děti čtou na pomoc osamělým seniorům ve Zlínském kraji


Sklářské kouzlení začne ve 14 hodin, v 15 hodin bude zahájena výstava nejnovějších prací studentů sklářské školy, kterým vévodí kolekce lázeňského skla. Zlínskénovinky.cz informovala Bc. Jana Bajanová z Muzea regionu Valašsko, p.o.

(kp,zlinskenovinky.cz,foto:Muzeum regionu Valašsko)