Svátek má: Bohumil

Regiony

Velikost textu:

Snímky kroměřížských fotografů představují město i život v něm

Snímky kroměřížských fotografů představují město i život v něm

Dům kultury v Kroměříž hostí až do 2. října výstavu fotografií s názvem Gloria in urbe! Ve vestibulu Domu kultury, kde jsou fotografická díla k dispozici veřejnosti, se ve čtvrtek uskutečnila slavnostní vernisáž.

Ilustrační foto
9. září 2023 - 07:30

„Výstava k 760. výročí města Kroměříže představuje dominanty města i skrytá zákoutí, významné památky v celé jejich kráse i detaily, které nejsou na první pohled patrné. Některé fotografie se vracejí k významným událostem a kulturním i společenským akcím. Zkrátka ukazuje město a život v něm, jeho minulost i současnost,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný, který vernisáž za účasti autorů fotografií a dalších hostů zahájil.

Přehlídku fotografických prací připravil Fotoklub Domu kultury Kroměříž a tvoří ji práce jeho členů současných, bývalých i fotografů, kteří nejsou s klubem spjati. „Každý z vystavujících přistoupil k problematice fotografování města Kroměříže svým způsobem, nikdo nebyl svazován žádnou ideou, proto je tato výstava nesmírně pestrá. Mezi vystavujícími najdeme fotografie profesionála Jaroslava Stojaníka i mezinárodního mistra fotografie Stanislava Domanského. Z členů fotoklubu mohu dále jmenovat třeba Jakuba Halamu, Jána Zahornackého či Marii Korbelovou,“ řekl Miroslav Pilát, předseda Fotoklubu DK Kroměříž, a doplnil, že na výstavu Gloria in urbe! bude navazovat pravidelná přehlídka prací členů fotoklubu Fotobraní 2023.

Zlinskenovinky.cz informoval Jan Vondrášek, tiskový mluvčí, Městský úřad Kroměříž.

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:meukromeriz)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
66%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%