Svátek má: Johana

Regiony

Velikost textu:

Soutěž mladých cyklistů se konala na dopraváčku v Otrokovicích

Oblastní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů zná vítěze. V pátek 20. dubna se utkalo na dopravním hřišti v Otrokovicích rekordních patnáct soutěžních týmů. Soutěžilo se ve dvou kategoriích.

Ilustrační foto z akce
25. dubna 2018 - 07:30

První příčky obsadily Základní škola Tlumačov a opakovaně Základní škola Mysločovice. Vítězové postupují do okresního kola, které se uskuteční 4. května.

„Cílem soutěže je podněcovat a zvyšovat zájem žáků o dopravní výchovu, ověřovat znalosti žáků – cyklistů, jejich dovednosti v uplatňování pravidel provozu na pozemních komunikacích, v technice jízdy a první pomoci,“ objasnila hlavní organizátorka soutěže Helena Dolinová, pracovnice Domu dětí a mládeže Sluníčko.

Čtyřčlenná družstva jsou složena ze dvou chlapců a dvou dívek. Každý musí absolvovat test z pravidel provozu na pozemních komunikacích, praktickou jízdu na dopravním hřišti, jízdu zručnosti a prokázat, že ovládají zásady poskytování první pomoci.

V letošním roce obsadilo v I. kategorii (10 – 12 let) první příčku družstvo ZŠ Tlumačov, druhé místo obsadil tým ze ZŠ Mysločovice, a členové týmu Gymnázia Otrokovice získali třetí místo. V II. kategorii (13 – 16 let) se na prvním místě umístilo stejně jako v minulém roce družstvo ze ZŠ Mysločovice, druhé místo Tlumačov a bronz si odnesli žáci ze ZŠ Trávníky.

Zaklíněného řidiče hasiči vystříhávali z vozidla. Zraněn i spolujezdec

Pořadateli akce jsou Dům dětí a mládeže Sluníčko ve spolupráci s Městskou policií Otrokovice, Městským úřadem Otrokovice, oblastním spolkem Českého červeného kříže a BESIPem Zlín.

Muzeum Vysočiny Jihlava zve na výstavu S domečkem na zádech (výstava o měkkýších Vysočiny)

„Ceny včetně pohárů věnoval BESIP a Zlínský kraj, který celoročně finančně podporuje provoz dopravního hřiště. Proto jim patří poděkování,“ zmínila Helena Dolinová.

Pro Zlínskenovinky.cz Romana Stehlíková, tisková mluvčí města.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto město Otrokovice)