Svátek má: Jana

Regiony

Velikost textu:

Soutěž o nejlepšího regulovčíka zná své vítěze

Soutěž o nejlepšího regulovčíka zná své vítěze

Ve čtvrtek 15. června proběhl v Rožnově pod Radhoštěm další ročník Krajské soutěže dopravních policistů v řízení silničního provozu.

Ilustrační foto z akce
19.červen 2017 - 07:30

Soutěž se skládala z části teoretické, kterou policisté splnili zpracováním znalostních testů a části praktické, při které museli prokázat své dovednosti přímo v křižovatce. Tentokrát policisté řídili křižovatku U Janíků, která se nachází poblíž tamního obvodního oddělení policie.


Soutěžního klání se zúčastnilo celkem deset soutěžících z dopravních inspektorátů z našeho kraje, které hodnotila odborná komise. Ta posuzovala praktickou část podle pěti kritérií, mezi které patří jednotlivé pokyny a pohyb v křižovatce, vystupování během převzetí a předání stanoviště, přesnost a srozumitelnost pokynů, ústroj policisty a v neposlední řadě zohlednění celkové dopravní situace v křižovatce včetně řešení případných komplikací.


Foto ze soutěže

První místo vybojoval pprap. Luděk Švec z dopravného inspektorátu v Kroměříži, který se společně s prap. Michalem Kopřivou z dopravního inspektorátu ve Zlíně, jenž byl druhý, zúčastní v září celorepublikového kola soutěže regulovčíků v Brně.

Pořadí jednotlivců:
1.    pprap. Luděk Švec – DI Kroměříž
2.    prap. Michal Kopřiva – DI Zlín
3.    pprap. Michal Kunovjánek – DI Uherské Hradiště

Pořadí družstev:
1.    Dopravní inspektorát Zlín
2.    Dopravní inspektorát Kroměříž
3.    Odbor služby dopravní policie Zlín
     
Pro Zlinskenovinky.cz mjr. Mgr. Lenka Javorková,KŘ policie Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Policie Zk)