Svátek má: Norbert

Regiony

Velikost textu:

Starosta Vsetína vyřešil problém s bezdomovci Na Lapači

Starosta Vsetína vyřešil problém s bezdomovci Na Lapači

Starosta Jiří Čunek (KDU-ČSL) vyřešil několik týdnů trvající problémy s bezdomovci na staveništi za sportovní halou v zanádražním prostoru Na Lapači, na něž si stěžovali jak pracující na stavbě, tak návštěvníci přilehlých sportovišť.

Jiří Čunek, starosta Vsetína
23. května 2023 - 07:30

Bezdomovci v uvedených místech obsadili přístřešky. Ty byly po starostově žádosti firmou PORR, která v zanádraží v současnosti pracuje, strženy.

„Bezdomovci, kteří zde obsadili skladové prostory, budili veřejné pohoršení a zhoršovali bezpečnostní situaci v prostoru stavby. Měl jsem na stole smlouvu, dle které měla jistá firma přístřešky zlikvidovat za 81 tisíc korun, což je, v souvislosti s bouráním všech budov v zanádraží, dle mého názoru, neúměrně vysoká cena. Náhoda tomu chtěla, že při mé kontrole byli na místě přítomni pracovníci firmy PORR s technikou. Ti na základě mé žádosti přístřešky za přibližně 20 minut strhli. Tím jsme odstranili havarijní stav a vyřešili problém s bezpečností Na Lapači. Musím poděkovat firmě PORR za rychlou reakci,“ uvedl starosta Jiří Čunek s tím, že stavba zanádražního prostoru tak může úspěšně pokračovat a ke stržení dalších budov dojde v blízké době.     Zlínskénovinky.cz informovala Jana Raszková, tisková mluvčí, město Vsetín.

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:meuvsetin)
Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
12%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
55%