Svátek má: Nataša

Regiony

Velikost textu:

Starostka poděkovala hasiči za celoživotní dobrovolnou činnost

Starostka poděkovala hasiči za celoživotní dobrovolnou činnost

Nejvyšší ocenění dobrovolných hasičů a titul Zasloužilý hasič, si z Přibyslavi odvezl člen Sboru dobrovolných hasičů Kvítkovice Jiří Čáp.

Ze slavnostního aktu.
23. ledna 2022 - 07:30

Za celoživotní dobrovolnou činnost mu poděkovala i starostka města Otrokovice Hana Večerková. Titul „Zasloužilý hasič“ se uděluje od roku 1978 jako nejvyšší ocenění dobrovolných hasičů. Jde o výběrové vyznamenání, které se uděluje jen členům – hasičům, kteří svoji celoživotní prací přispěli k rozvoji dobrovolného hasičstva.

Uděluje se zpravidla po 5 letech po udělení medaile Za mimořádné zásluhy při dodržení délky 35 let členství a dovršení 60 let věku. Titul uděluje výkonný výbor SH ČMS. Předání titulu probíhá v Centru hasičského hnutí v Přibyslavi, při předání titulu je člen zapsán do Pamětní knihy Zasloužilých hasičů. Nositel titulu obdrží medaili, diplom a klopový odznak.

Pan Jiří Čáp působí u dobrovolných hasičů více než 50 let. Za tu dobu se věnoval celé řadě činností.Zažil nespočet zásahů, při kterých pomáhal chránit majetek i zdraví osob. Nyní je již více než 10 let velitelem parní stříkačky z roku 1907 od firmy Němec, která je světovým unikátem zapsaným v Guinessově knize rekordů. Společně s kolegy s ní objíždí soutěže i výročí hasičských spolků doma i za hranicemi.

„Každý, kdo dlouhodobě věnuje svůj čas dobrovolné činnosti a pomoci druhým si zaslouží pozornost a ocenění. Těší mě, že jsem se dnes mohla s panem Čápem potkat a vyslechnout si jeho životní příběh ve službách dobrovolných hasičů, kteří tvoří důležitou součást města a spolupodílí se na jeho kultuře,“ uvedla starostka města Otrokovice Hana Večerková.   
/div>
(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál města Otrokovice)