Svátek má: Alexandra

Regiony

Velikost textu:

Starostové se mohou hlásit na seminář k soutěži Vesnice roku

Starostové se mohou hlásit na seminář k soutěži Vesnice roku

I letos se mohou obce do 7.500 obyvatel přihlásit do soutěže Vesnice roku. Pro zájemce o účast připravuje Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci s dalšími partnery motivační semináře.

Ilustrační foto z akce
7. dubna 2018 - 07:30

Na seminářích se zástupci obcí dozví, jak připravit prezentaci obce, co vše je v soutěži hodnoceno a získají zde odpovědi i na mnohé další otázky týkající se soutěže. Jeden ze tří seminářů proběhne také ve Zlínském kraji, a to v obci Slavkov, která vloni zvítězila v krajském kole soutěže.

Motivační seminář se ve Slavkově uskuteční v pátek 13. dubna 2018, od 10 hodin v místní sportovní hale. Účast je nejpozději do 11. dubna nutné potvrdit na emailovou adresu .zc.rmm@ahciT.avalsoriM  

„Jsem velmi rád, že se tento seminář uskuteční i letos, neboť se v minulých letech velmi osvědčil a pomohl přesvědčit mnoho nerozhodnutých starostů k tomu, aby svoji obec do soutěže přihlásili,“ řekl radní Zlínského kraje Jan Pijáček.

Muzeum Vysočiny zve na výstavu - František Sarna – malířské ohlédnutí „70“

Zlínský kraj patří k dlouholetým podporovatelům soutěže Vesnice roku. V letošním roce rozdělí mezi nejúspěšnější obce krajského kola letos finanční odměnu 1,2 milionu korun. Vítěz celostátního kola se navíc může těšit na finanční odměnu 2 miliony korun a zapůjčení osobního auta ŠKODA OCTAVIA COMBI G-TEC (s pohonem na stlačený zemní plyn) na 2 roky zdarma.

Pro Zlinskenovinky.cz Bc. Jan Vandík DiS., Krajský úřad Zlínského kraje.(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský kraj)