Svátek má: Erika

Regiony

Velikost textu:

Státní veterinární správa spustila databázi ztracených a nalezených psů

Státní veterinární správa spustila databázi ztracených a nalezených psů

Otrokovickou radnici informovala Krajská veterinární správa Státní veterinární správy pro Zlínský kraj o nově spuštěné aplikaci „Databáze ztracených a nalezených psů“.

Ilustrační foto
26. února 2020 - 07:30

Databáze umožňuje občanům, útulkům, městským a obecním policiím na jednom místě sdílet informace o nálezu či ztrátě psa. Aplikace by měla dočasně částečně nahradit centrální registr psů, který má vzniknout od roku 2022.

Vložení informace o ztrátě či nálezu psa je velmi jednoduché prostřednictvím stručného formuláře, který je dostupný po stisknutí nabídky „Přidat psa“. Ve formuláři je nutné specifikovat, zda se jedná o ztrátu nebo nález psa, dále pak plemeno nebo stručný popis, číslo čipu (nebo tetování), místo a datum ztráty/nálezu, jméno majitele resp. nálezce, kontakt, fotografii psa a případně další informace formou poznámky. Všechny uvedené údaje mají za cíl propojit majitele psa a případného nálezce.

Vložené oznámení se začne v seznamu ztracených a nalezených psů zobrazovat až po potvrzení prostřednictvím odkazu, který oznamovatel obdrží e-mailem. Potvrzené oznámení o ztrátě/nálezu psa bude zveřejněno po dobu 10 kalendářních dnů, pokud je oznamovatel nesmaže dříve, nebo je naopak neprodlouží na dalších 10 dnů.


„Pokud nám někdo oznámí nález psa, v současné době informaci zveřejňujeme na webových stránkách města Otrokovice. Nyní budeme nalezence vkládat i do nové databáze,“ uvedl Martin Batůšek z Městského úřadu Otrokovice, vedoucí oddělení ochrany přírody a krajiny, který má v kompetenci správu nalezených psů.

Pro Zlinskenovinky.cz Romana Stehlíková, tisková mluvčí města Otrokovice  

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web města Otrokovice)