Svátek má: Alan

Regiony

Velikost textu:

Strážníci přistihli dva muže, kteří řídili pod vlivem alkoholu

Strážníci přistihli dva muže, kteří řídili pod vlivem alkoholu

Městská policie Kroměříž v těchto dnech zastavila dva automobily, jejichž řidiči před jízdou pili alkohol.

Ilustrační foto
20. června 2020 - 07:30

„Dechová zkouška u jednadvacetiletého muže prokázala téměř dvě promile alkoholu, sedmašedesátiletý muž nadýchal 0,2 promile alkoholu. Mladík navíc usedl za volant, ačkoliv má řízení auta soudem zakázáno,“ uvedl ředitel městské policie Libor Kubiš.

Mladíka strážníci odhalili, když vyjeli k benzinové čerpací stanici řešit rušení nočního klidu. Muž hlídce tvrdil, že si auto půjčil od kamarádky a jen se kousek projel.

„Jízdu odůvodnil tím, že vezl kamarádovi, který je astmatik, inhalátor,“ dodal Kubiš. Případ si následně převzala hlídka Policie ČR.

Starší muž na sebe upozornil tím, že na železničním přejezdu v ulici Hulínská nepočkal na to, než se zvednou závory a než přestanou blikat červená výstražná světla, a vjel na přejezd.


„Hlídka muže zastavila a řešila s ním dopravní přestupek, který řidič uznal s tím, že spěchal do školy pro vnučku. Pozitivní dechovou zkoušku na alkohol vysvětlil tak, že má asi špatné spalování, kdy předchozí večer vypil pět piv,“ uzavřel Kubiš. Také tuto věc nadále vyšetřuje Policie ČR.

Pro Zlinskenovinky.cz Jan Vondrášek, tiskový mluvčí, Městský úřad Kroměříž

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web města Kroměříže)