Svátek má: Květoslava

Regiony

Velikost textu:

Studentský Ideathon přinesl řadu nápadů k realizaci

Studentský Ideathon přinesl řadu nápadů k realizaci

Dvoudenní intenzivní workshop začal v těchto dnech představením pěti témat, které měli studenti zpracovat. Mezi nimi bylo například zadání Zlínského kraje - Čím může Zlínský kraj udržet či přilákat mladou generaci k životu v kraji.

Ze studentského workshopu.
15. listopadu 2021 - 07:30

A to po ukončení studia s námětem Centrály cestovního ruchu Východní Moravy - Čistá příroda, za čistý les, aneb jak zbavit lesy odpadu.

A nebo téma Koordinátora veřejné dopravy Zlínského kraje - Jak vytvořit ideální veřejnou dopravu ve Zlínském kraji z pohledu uživatele. Po představení výzev se studenti z různých fakult UTB rozdělili do týmů a začala práce na přípravách konceptů řešení. Cílem je, aby byly výsledky jejich týmové práce skutečně realizovány – studenti z Univerzity Tomáše Bati mají zajistit zpracování, instituce, která s tématem přišla, pak bude projekt financovat.


Tři týmy studentů zpracovávaly také téma, které navrhl Strategický odbor Zlínského kraje. „Zapojení do Ideathonu s výzvou pro studenty jsme brali jako skvělou příležitost poznat, jak studenti UTB aktuálně vnímají atraktivitu Zlínského kraje pro svůj budoucí život po ukončení studia. V týmech byli mladí lidé z různých koutů naší republiky i ze Slovenska, což přineslo zajímavé pohledy i srovnání s jinými regiony,“ popisuje David Mareček, vedoucí oddělení koncepcí a analýz Krajského úřadu Zlínského kraje.
(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál Zlínského kraje)