Svátek má: Oleg

Regiony

Velikost textu:

Technika z Vrbětic pomáhá v Poličce

Technika z Vrbětic pomáhá v Poličce

Stěžejní techniku nutnou k ohledání místa činu převezli o víkendu hasiči se souhlasem velitele zásahu a s ohledem na přerušení prací při ohledání místa činu v muničních skladech ve Vrběticích do Poličských strojíren.

Ilustrační foto
6.březen 2017 - 10:00

V Poličských strojírnách probíhají intenzivní záchranné a likvidační práce po tamní explozi. Jedná se o tři vozidla - hasičský nakladač, speciální obrněné vozidlo BRDM a policejní traktorbagr.

Klimatické podmínky ve Vrběticích se v posledních dnech výrazně zlepšily, roztál sníh a částečně rozmrzla půda v oblasti prvního epicentra výbuchu, skladu číslo 12. Stále se zde v nepřetržitém provozu střídá v činnosti asi dvacítka policistů z Krajského ředitelství policie Zlínského kraje i z jiných krajských policejních ředitelství.

"Příští týden budeme pracovat na přípravě k obnovení veškerých aktivit při ohledání místa činu i při další asanaci areálu. Po skončení využití techniky v Poličských strojírnách přepravíme těžkou techniku zpět do muničních skladů ve Vrběticích, abychom mohli pokračovat ve speciálních pyrotechnických činnostech," říká policejní mluvčí.

Smrtelná nehoda u sjezdu z dálnice

Pro Zlínskénovinky.cz nprap. Monika Kozumplíková, KŘ Policie Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Policie Zlínského kraje)