Svátek má: Alois

Regiony

Velikost textu:

Tělesná kondice školáků v Zlínském kraji patří k těm lepším

Tělesná kondice školáků v Zlínském kraji patří k těm lepším

O tom, že děti ve Zlínském kraji si po stránce sportovní kondice, vůbec nestojí špatně, svědčí výsledky projektu Sazka Olympijský víceboj, organizovaného Českým olympijským výborem. 

Ilustrační foto
9. září 2017 - 07:30

Zlínský kraj se v rámci čtrnácti českých a moravských krajů umístil na čtvrtém místě (po Praze, Libereckém a Pardubickém kraji). Vyplývá to z informací, které písemně sdělil hejtmanovi Zlínského kraje předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

„Čím blíže mají děti do sportovních klubů, tím jsou zdatnější, neboť se ukazuje, že v současné době děti sportují hlavně organizovaně. Velmi si cením toho, že Zlínský kraj sportování dětí věnuje náležitou pozornost a podporu, což dokazují opakovaná přední umístění školáků z Vašeho regionu v žebříčku pohybové zdatnosti,“ píše v dopisu hejtmanu Jiřímu Čunkovi předseda Českého olympijského výboru.

Projektu Sazka Olympijský víceboj se zúčastnilo přibližně 80 tisíc školáků z celé České republiky. Ve Zlínském kraji bylo zapojeno 64 základních škol a odpovídajících stupňů gymnázií (6. - 9. třída). Sazka Olympijský víceboj obsahuje osm disciplín, které jsou definovány tak, aby rozvíjely všeobecnou fyzickou kondici dětí (rychlost, ohebnost, vytrvalost, sílu, hbitost, rovnováhu, silovou vytrvalost a výbušnost).

Kuchařky z Mánesky opět zabodovaly

Zlínský kraj v letošním roce uvolnil výhradně právě na podporu mládežnického sportu 20 milionů korun.

Pro Zlínskénovinky.cz Mgr. Renata Janečková, tisková mluvčí Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský kraj)