Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Tradiční rybářské závody se uskuteční poslední květnový víkend

Tradiční rybářské závody se uskuteční poslední květnový víkend

Ve dnech 26. – 27.května 2018 se uskuteční na otrokovické nádrži Štěrkoviště tradiční rybářské závody. Zdá se to být až neuvěřitelné, ale první ročník je doložený v kronice otrokovického rybářského spolku již v roce 1949!

Ilustrační foto
18. května 2018 - 07:30

„Protože si příprava a samotný průběh závodů vyžádá určitá omezení ostatních aktivit v Rekreační oblasti Štěrkoviště, chtěli bychom to veřejnosti kompenzovat pozvánkou ke sledování tohoto klání borců převážně z řad místních sportovních rybářů. Možnost nahlédnout do „kuchyně“ některých specialistů bude jistě zajímavá nejen pro děti, ale i jejich dospělý doprovod.


Jako se to stalo již po některých z minulých ročníků závodů, akce možná přivede do řad rybářského spolku nové zájemce o krásný způsob trávení volného času a případně i rybářského hospodaření na našich vodách. Tady mně nedá, abych nevzpomněl klasika a nedal Vám k zamyšlení slova velkého člověka a rybáře tělem i duší Jana Wericha, který kdysi řekl: „Čas strávený na rybách se do délky života nepočítá…“. Zkuste se zamyslet a možná přijdete na to, že nejsme jen „tiší blázni“, ale naopak nám náš koníček dává něco, co ostatní lidé možná ani netuší.“ Těmito slovy uzavřel svoji pozvánku dlouholetý předseda místního rybářského spolku Vladimír Oharek.    

Pro Zlinskenovinky.cz Romana Stehlíková, tisková mluvčí města Otrokovice.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto město Otrokovice)