Svátek má: Státní svátek

Regiony

Velikost textu:

Tři králové požehnali sídlu Zlínského kraje

Tři králové požehnali sídlu Zlínského kraje

Tři králové šíří poselství radosti a požehnání všem, které navštíví. V pátek 3.ledna zavítali tříkráloví koledníci také do sídla Zlínského kraje.

Ilustrační foto z návštěvy
5. ledna 2020 - 07:30

Přátelského posezení se zúčastnili zástupci zlínské Charity, hejtman Jiří Čunek a radní pro sociální oblast Michaela Blahová, nad jejichž dveře Tři králové napsali posvěcenou křídou nápis „K+M+B+ 2020", tedy „Christus mansionem benedicat" neboli „Kriste, požehnej tomuto domu".

Tříkrálová sbírka vznikla v roce 2000 a od té doby se stala největší pravidelně se opakující dobročinnou akcí. V roce 2019 se v celé České republice vybralo celkem 122 301 607 korun. Výtěžek sbírky je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí v regionech, kde sbírka probíhá.

„Výnos ze sbírky neustále stoupá, zapojuje se do ní více lidí, což mě těší. Ale ještě větší radost, než vybrané peníze, mi dělá přístup dobrovolníků, kteří přinášejí lidem radost a sami si koledování a setkávání s příjemnými lidmi užívají. Díky dobrovolníkům v ulicích a díky dárcům můžeme pomoci těm, kteří to potřebují,“ říká Vlastimil Vajďák, ředitel Charity Zlín.

Kostel sv. Václava v Chřenovicích patří k nejstarším památkám na Ledečsku

V sobotu 4. ledna se před kostelem Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Zlíně na Jižních Svazích uskuteční Tříkrálový festival. Od 9 do 13 hodin čeká návštěvníky kulturní program s kapelami B.P.T. Zlín, Cestující hudba, DoGa UH a dětským folklorním souborem Trnečka. Příchozí mohou také hned na místě okoštovat tmavou polévku. Tu budou podávat osobnosti, které přijaly pozvánku ze zlínské Charity. Mezi nimi nebudou chybět hejtman Jiří Čunek, radní pro sociální oblast Michaela Blahová a radní pro kulturu Miroslav Kašný.

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr. Adéla Kousalová, tisková mluvčí, Krajský úřad Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Jiří Balát,web ZK)