Svátek má: Johana

Regiony

Velikost textu:

Třídění odpadu má smysl

Třídění odpadu má smysl

V prvním kvartálu letošního roku zvládli obyvatelé Otrokovic vytřídit přes 238 tun odpadu. Pomáhají tak šetřit životní prostředí a přispěli tímto způsobem za pouhé tři měsíce více než půl milionem do rozpočtu města.

Ilustrační foto
11. května 2019 - 07:30

Finanční odměnu získává město za tříděný odpad od společnosti EKO-KOM.

„Finanční prostředky se použijí například na zlepšení systému sběru odpadů ve  sběrných dvorech,“ uvedl Jaroslav Dokoupil, vedoucí ekonomického odboru. V Otrokovicích jsou sběrná místa přizpůsobena na třídění papíru, plastu, skla a nápojových kartonů. Ve sběrných dvorech je možné odevzdat i kovy a použité kuchyňské oleje. Za měsíce leden, únor a březen Otrokovičané vytřídili více než 128 tun papíru, 48 tun skla, 38 tun plastu a 23 tun kovů a necelou půltunu nápojových kartonů.

Pro srovnání, za celý rok 2018 získaly Otrokovice za třídění odpadu do rozpočtu 1 milion 969 tisíc korun.

„Z toho plyne, že obyvatelé dbají na třídění odpadu rok od roku více. Díky rozvoji a provozu systému tříděného sběru a recyklace využitelných složek komunálních odpadu, včetně obalových, přispíváme ke zlepšení životního prostředí a snižujeme „uhlíkovou stopu“,“ uvedla vedoucí odboru životního prostředí Anna Pšejová.


Pro Zlinskenovinky.cz Romana Stehlíková, tisková mluvčí města Otrokovice

(lh,zlinskenovinky.cz,foto město Otrokovice)