Svátek má: Radek

Regiony

Velikost textu:

Třídenní letní festival nabídne program pro všechny

Třídenní letní festival nabídne program pro všechny

Otrokovické letní slavnosti jsou po roce zpět. Od pátku 13.července do neděle 15.července ožije město hudebními produkcemi, zábavnými programy pro děti, letním kinem.

Ilustrační foto
7. července 2018 - 07:30

Tento multižánrový festival se uskuteční v různých částech Otrokovic. Přijďte si užít pestrou zábavu, určitě nebudete litovat! O5 a Radeček, Petra Janů s kapelou, Děda Mládek Illegal Band, Ivan Hlas Trio nebo Milan Peroutka a Perutě. To je jen malý výčet hudebníků a kapel, které během festivalu do Otrokovic zavítají. Seniory potěší dechová hudba Drietomanka, děti si užijí loutek Jů a Hele nebo klauna Brdíka, sportovně založení se mohou zapojit do stále více oblíbených závodů Dračích lodí.


Milovníci letního kina shlédnou akční film Black Panther nebo sci-fi Solo: Star Wars Story. To a mnoho dalšího se chystá hned na několika místech našeho města. Hlavní produkce festivalu tradičně probíhá na velkém pódiu před hotelem Baťov - Společenský dům, část programu se odehraje také v Kvítkovicích – u kostela Sv. Anny. V parku před poliklinikou bude promítáno letní kino, sportovní část slavností se koná v Rekreační oblasti Štěrkoviště, doprovodné programy se uskuteční i na náměstí 3. května, modelářském letišti Bělov nebo v přístavišti. Výtvarníci představí obrazy, plastiky a sochy v parku vedle Společenského domu.

Stejně jako v uplynulých letech mohou návštěvníci festivalu využít k přepravě na Baťově vláček Moravský drak. Z přístaviště bude v sobotu a v neděli ve čtyřicetiminutových intervalech vyplouvat výletní loď Morava.


„Celý třídenní festival Otrokovické letní slavnosti 2018 je pro návštěvníky opět celý zdarma, s malou výjimkou, tím je vstupné na loď Morava a do Moravského vláčku. Palubní lístky lze zakoupit v den plavby v „domečku TIC“ v přístavišti, ve vláčku hradí jízdné pasažéři přímo u pana řidiče,“ informoval dramaturg Otrokovické BESEDY Dalibor Dědek.

Pro Zlinskenovinky.cz Romana Stehlíková, tisková mluvčí města Otrokovice.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto město Otrokovice)