Svátek má: Dorota

Regiony

Velikost textu:

Turistická nabídka Kroměříže je už potřetí HITem sezony

Turistická nabídka Kroměříže je už potřetí HITem sezony

Kroměřížská radnice opět sklízí úspěchy na poli podpory cestovního ruchu. Projekt KROMĚŘÍŽ 2016: V BARVÁCH, SVĚTLE, UMĚNÍ, který město společně se svými partnery připravilo jako hlavní novinku a atrakci letošní turistické sezony, získal titul HIT sezony 2016 v nekomerční kategorii.

Získaná ocenění
28.únor 2016 - 10:00
 
Ocenění každoročně uděluje Centrála cestovního ruchu Východní Moravy nejlepším počinům v oblasti cestovního ruchu ve Zlínském kraji. Hodnotitelská komise tvořená odborníky z cestovního ruchu, akademické sféry a marketingu posuzuje soutěžní návrhy z pohledu jejich přínosu pro návštěvnost regionu a atraktivnost pro širokou veřejnost.

„V kategorii veřejného, nepodnikatelského sektoru bylo přihlášeno 6 projektů. V případě kroměřížského projektu porota ocenila zejména to, že se jedná o produkt velmi kreativní, který v našich podmínkách přináší inovativní nápady. Pozitivem je rozložení nabídky do delšího časového období turistické sezony a zásah širšího okruhu cílových skupin,“ uvedla ředitelka centrály Dana Daňová.

Dvojitý úspěch Jeseníků v prestižní soutěži EDEN a DestinaCZe

„Velmi nás těší, že naše úsilí ocenili odborníci, kteří se cestovním ruchem profesionálně zabývají. Snažili jsme se rozšířit nabídku historického města o nový rozměr a koncipovali ji tak, aby zvýšila atraktivitu Kroměříže a zároveň posílila image města v oblasti současných trendů,“ poznamenal vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna. Soutěž HIT sezony byla vyhlášena již po sedmé. Poslední tři roky je jejím vítězem v nekomerční kategorii právě Kroměříž, což svědčí o tom, že práce města v oblasti cestovního ruchu je koncepční, kreativní a dosahuje vysoké odborné úrovně.

„Obhájit vítězství je vždy těžší, než jej získat poprvé a tady se podařilo obhájit prvenství již opakovaně, za což jsem velmi rád. Potvrdilo se tak kvalitní úsilí v oblasti cestovního ruchu pro město Kroměříž. Ocenění si velmi vážíme a věřím, že bude pro nás motivační i pro další období“, doplnil starosta města Kroměříž Jaroslav Němec. Informace přinesly webové stránky města Kroměříže.

(kp,zlinskenovinky.cz,foto:Kroměříž)