Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

U soudu je jako doma, čeká ji dvaadvacátý trest

U soudu je jako doma, čeká ji dvaadvacátý trest

Ve vazbě skončila devětatřicetiletá žena ze Zlína kvůli krádežím, s nimiž nepřestala ani po svém jednadvacátém potrestání v srpnu letošního roku. Za několik krádeží jí díky opakování jejího jednání hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Ilustrační foto
6. listopadu 2017 - 07:30

V posledních dnech ženě komisařka kriminální policie ve zkráceném přípravném řízení sdělila podezření ze spáchání trestného činu krádež, protože celkem ve třech případech odcizila ve Zlíně batoh spícímu muži na zastávce, na ubytovně v obci na Zlínsku odcizila kartu od této ubytovny a v prodejně ve Zlíně bonboniéru, tvrdý alkohol a kávu. V batohu měl muž mimo jiné šperky, sportovní obuv, oblečení a 1600 korun v hotovosti. Celkově způsobila zlodějka svým jednáním ve třech případech škodu ve výši téměř devět tisíc korun.


Za majetkovou trestnou činnost byla žena již dvacetkrát soudně potrestaná, naposledy v dubnu loňského roku se zkušební dobou až do konce listopadu roku letošního. Letošní srpnový rozsudek prozatím nenabyl právní moci.Žena je u soudu jako doma, svůj první, tehdy podmíněný, trest si od soudce vyslechla již ve svých šestnácti letech, půl roku nato následoval trest další a tak to pokračuje až do dnešní doby.

Pro Zlinskenovinky.cz nprap. Monika Kozumplíková, KŘ Policie Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)