Svátek má: Zdislava

Regiony

Velikost textu:

Uherskohradišťská nemocnice pořídila dva nové sanitní vozy

Uherskohradišťská nemocnice pořídila dva nové sanitní vozy

V rámci pravidelné obměny vozového parku zakoupila Uherskohradišťská nemocnice dva nové sanitní vozy. Jedná se o moderně vybavená vozidla, které nabízí přepravovaným pacientům dostatečné pohodlí a maximální míru bezpečí.

Nové sanitky
15. listopadu 2022 - 07:30

„Velmi nám záleží na tom, aby byli naši pacienti přepravování bezpečně a cítili se komfortně. Do nákupu nových sanitek investujeme pravidelně každý rok, letos jsme z vlastního rozpočtu pořídili dvě moderní vozidla v hodnotě téměř 2,8 milionu korun,“ sdělil předseda představenstva Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Petr Sládek.

Osvědčené sanitní vozy typu Vokswagen Transporter jsou vybaveny dvoulitrovým motorem, splňují aktuální emisní normy, nechybí v nich klimatizace, polohovatelná nosítka a sedačky. Jedno ze zakoupených vozidel disponuje navíc wifi připojením, televizí a vyhřívanými sedačkami pro pacienty, řidiči poté ocení couvací parkovací kameru s výstražnou signalizací.
                                 
„Dopravní zdravotní služba má momentálně ve svém vozovém parku celkem 19 „venkovních“ sanitek, dalších 6 vozidel je určených pro převoz pacientů v rámci areálu nemocnice. V průměru naše sanitky ročně uskuteční kolem 30 000 převozů,“ dodal vedoucí dopravní služby Vlastislav Blizňák.Kromě interního transportu osob mezi pavilony v nemocničním areálu převáží vozy pacienty k ambulantním vyšetřením do UHN nebo domů po propuštění z nemocnice. Využívají se také k dálkovým převozům pacientů, například ke specializovaným vyšetřením, transplantacím či do lázeňských zařízení. Nejdelší trasu představoval v tomto roce výjezd do Aše u Karlových Varů.

Zlínskénovinky.cz informovala Mgr. Lucie Sedláčková,  tisková mluvčí Uherskohradišťské nemocnice.

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:Uherskohradišťská nemocnice)Půjdete-li k volbám, koho budete volit ve druhém kole prezidentské volby?