Svátek má: Marián

Regiony

Velikost textu:

Uherskohradišťská nemocnice pořídila špičkový digitální rentgen

Uherskohradišťská nemocnice pořídila špičkový digitální rentgen

Prémiový digitální skiagraf s vysokým výkonem a kvalitou obrazu nahradí starší rentgenový přístroj na radiodiagnostickém pracovišti. Nová elektricky polohovatelná lůžka přinesou vyšší komfort pacientům na jednotkách intenzivní péče.

Ilustrační foto
8. března 2023 - 07:30

„Pořízení nového rentgenového přístroje, který nahradil 9 let starý přístroj v prostorách urgentního příjmu, zaručuje větší komfort při vyšetření jak pro pacienty, tak pro obsluhující personál.  Mezi největší přednosti digitálního rentgenu se řadí jednoduchá obsluha, vysoká kvalita obrazu, nižší dávka záření a vysoká životnost,“ vyjmenoval hlavní výhody nového přístroje Bc. František Bartoš, vedoucí asistent radiodiagnostického oddělení.

Zakoupením 44 elektricky polohovatelných lůžek určených speciálně pro intenzivní péči bude pro pacienty zajištěno větší pohodlí i kvalita poskytované péče. Zdravotnickému personálu umožní nová lůžka snadnější a bezpečnější manipulaci s pacientem, díky propracovaným funkcím a vlastnostem také zmírní fyzickou zátěž personálu. Lůžka jsou umístěna na jednotlivých odděleních intenzivní péče a pooperačních pokojích.„Snahou naší nemocnice je neustálá modernizace přístrojové techniky a vybavení, což se nám úspěšně daří. Celkové náklady za nové vybavení v hodnotě více než 16 milionů korun byly v plné míře uhrazeny prostřednictvím fondů Evropské unie,“ dodal ředitel Uherskohradišťské nemocnice a předseda představenstva MUDr. Petr Sládek.

Zlínskénovinky.cz informovala Mgr. Lucie Sedláčková,  tisková mluvčí Uherskohradišťské nemocnice.

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:Uherskohradišťská nemocnice)Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
59%