Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Umění se rozloučit a vzpomínat na výstavě Floria Podzim

Umění se rozloučit a vzpomínat na výstavě Floria Podzim

Na kroměřížském výstavišti proběhne 13. a 14.října mimořádná výstava Floria Podzim – Dušičky. Návštěvníci se mohou těšit na unikátní expozici Umění se rozloučit a vzpomínat.

Ilustrační foto
8. října 2018 - 07:30

Expozice představí komplexní nabídku květinové výzdoby a služeb spojených se smutečním obřadem při loučení a uctívání památky zesnulých.

„Pohřeb či odchod někoho blízkého jsou témata, o kterých se nepovídá vůbec lehce. Ani ve veřejném prostoru se události pohřbu nevěnuje dostatečný prostor. Rádi bychom podnítili veřejnou debatu a nabídli návštěvníkům možnost zamyslet se nad těmito událostmi, které k životu neodmyslitelně patří. Návštěvníci u nás uvidí různé podoby výzdoby smutečních věnců, hrobních míst, ale i hřbitovní vázy, lampy, urny či památeční skla,“ uvedl manažer výstavy Vojtěch Zahradník.

Původcem myšlenky a odborným garantem workshopu pod názvem Umění se rozloučit je Jiří Hanek ze společnosti Parteo a místopředsedkyně Svazu květinářů a floristů České republiky Klára Franc Vavříková.
Na výstavě návštěvnícisamozřejmě nakoupí vše potřebné pro dům i zahradu. Můžou zde pořídit okrasné cibuloviny, ovocné stromy, chryzantémy či smuteční věnce. Součástí prodeje budou i školkařské výpěstky ovocných stromů a keřů.

Velkolepá expozice ovoce a zeleniny
Výstava Floria Podzim – Dušičky budepatřit i všem zahrádkářům a zahradníkům. Pavilon Bzaujmevelkolepou expozicí tradičního ovoce a zeleniny s názvem Hanácký statek, která bude poohlédnutím do vesnického obydlí minulého a předminulého století. Výstavu doplní podzimní květinová aranžmá z různých druhů mečíků a chryzantém. Expozici vytvoří odborníci z Českého zahrádkářského svazu.

Ilustrační foto

Součástí expozice Hanáckého statku bude i jedinečná výstava dýní a široký prodejní sortiment: od čerstvých jablek, přes včelí med až po domácí povidla.Zvídaví návštěvníci si dokonce mohou udělat svůj vlastní mošt pomocí unikátního šlapacího kola.

V rámci Hanáckého statku bude fungovat speciální mykologická poradna, kde se lidé dozví vše o houbách – jejich klasifikaci, funkci v přírodě, využití v lékařství, otravy apod. Návštěvníci si mohou přinést vlastní houby k prověření jejich bezzávadnosti.

Výstava nabídne také prodej desítek místních produktů s ochranným označení Regionální potravina, které uděluje Agrární komora.V rámci výstavy proběhne i 3. ročníkFloria košt pálenek. Slavnostní vyhodnocení vítězů proběhne v sobotu 13. října ve 13 hodin přímo na výstavě.

Po celou dobu výstavy bude pro návštěvníky připraven i bohatý doprovodný program. K poslechu zahraje cimbálová muzika, u které si návštěvníci mohou vychutnat kalíšek burčáku či kvalitního vína. K zakousnutí budou připraveny dobroty z Matějova Pekařství. Pro malé i velké je připraven náš zábavní park Dětský svět Kroměříž se spoustou zážitkových atrakcí.


Vlakem na výstavu: Partnerem výstavy Floria Podzim se staly České dráhy. Společně je pro návštěvníky připravené zvýhodněné vstupné. Akce má název: „S platnou jízdenkou ČD do stanice Hulín nebo Kroměříž k zakoupené základní vstupence druhá zdarma“

Pro Zlinskenovinky.cz Ondřej Kuropata, produkce Výstaviště Floria a Dětský svět Kroměříž.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Výstaviště Floria)