Svátek má: Oleg

Regiony

Velikost textu:

Úřad řeší správu a dohled výpočetní techniky ve školách

Úřad řeší správu a dohled výpočetní techniky ve školách

Město Otrokovice dlouhodobě podporuje otrokovické základní  školy, aby z prostředků města či z dotačních peněz mohly vybudovat kvalitní infrastrukturu informačních technologií (IT).

Ilustrační foto
8.duben 2017 - 07:30

Informatici úřadu vyjíždějí do základních škol, kde řeší správu a dohled nad výpočetní technikou. Školy tím ušetří finanční prostředky.

„V současné době je počítačová síť a vybavení výpočetní technikou v každé otrokovické škole srovnatelné s infrastrukturou středně velké společnosti,“ uvedla Marta Zakopalová, ředitelka ZŠ T. G. Masaryka. Počty koncových zařízení – počítačů, tabletů, dataprojektorů, multifunkčních zařízení, tiskáren a interaktivních tabulí – přesahují dvě stě kusů na každé škole.

„Školy mají k dispozici své IT metodiky na dvě desetiny úvazku, nicméně pro takové množství techniky je to zcela nedostačující,“ zdůraznila Marta Zakopalová. Dodala, že proto zbývající část správy výpočetní techniky byla zajišťována externě. Ovšem služby IT společností jsou drahé a ty byly najímány jen pro řešení momentálních závad nebo problémů, nikoliv pro průběžnou a koncepční správu počítačového prostředí v dané škole. Z této skutečnosti   jednoznačně vyplýval naprostý rozpor mezi rozsahem technického vybavení škol a dostupnou personální kapacitou pro zajištění provozu tohoto IT vybavení.

Město Otrokovice vnímalo tento rozpor a rozhodlo se jej řešit. Cílem bylo zvýšení kvality výuky žáků a kvality pracovního prostředí pro naše pedagogy. Řešením bylo zavedení systému pro evidenci a sledování požadavků na správu a údržbu koncových zařízení ve školách prostřednictvím  softwarového nástroje pro evidenci a sledování požadavků na podporu – tzv. Helpdesku.

Otrokovice na veletrhu nabídnou atraktivní turistické cíle

„Městský úřad Otrokovice, konkrétně odbor provozní, oddělení IT, tyto požadavky přebírá a vysílá své informatiky do škol, aby problémy odstranili. Tento systém byl nastaven v polovině minulého roku a už v tuto chvíli je možné říct, že znamenal kvalitativně výrazný pozitivní posun ve správě IT ve školách,“ uvedl místostarosta Otrokovic Jiří Veselý. Vzhledem k tomu, že správa ve školách je prováděna dosavadními zaměstnanci z městského úřadu, znamená toto řešení i výraznou úsporu finančních prostředků.

Pro Zlínskénovinky.cz Romana Stehlíková, tisková mluvčí města Otrokovice.

(lh,zlínskénovinky.cz,foto město Otrokovice)