Svátek má: Květoslava

Regiony

Velikost textu:

V Domově Barborka v Kroměříži funguje nově denní stacionář

V Domově Barborka v Kroměříži funguje nově denní stacionář

V areálu Domova pro osoby se zdravotním postižením Barborka v Kroměříži byl koncem září po rekonstrukci slavnostně otevřen pavilon L.

Ze slavnostního aktu.
19. října 2021 - 07:31

V objektu začal už v průběhu uplynulého měsíce fungovat denní stacionář pro klienty od 15 let s těžkým zdravotním postižením, včetně osob s poruchami autistického spektra, s okamžitou kapacitou osm klientů a odlehčovací pobytové služby pro děti od devíti do 18 let, pro které jsou v pavilonu dvě lůžka.

Odlehčovací služba má za cíl pomoci pečujícím rodinám, které se o handicapované děti v domácím prostředí každodenně starají, a dává jim možnost dočasně je umístit do pobytového zařízení. Pečující osoby tak získají čas a prostor pro sebe a vlastní odpočinek, regeneraci a třeba vyřízení neodkladných úředních či zdravotních náležitostí.

„Každý, kdo má osobní zkušenost s péčí o člena rodiny se zdravotním postižením, dobře ví, jak moc je práce náročná po fyzické i psychické stránce. Proto bych chtěla poděkovat městu Kroměříž za odpovědný přístup k sociální politice," doplnila statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za sociální oblast.

Denní stacionář přebírá část denní péče o těžce zdravotně handicapované, zmenšuje jejich sociální vyloučení a zároveň pomáhá těm, kteří o ně pečují. Uživatelé stacionáře tu nacházejí sebeuplatnění formou terapií, navazováním nových kontaktů s možností rozvoje osobnosti a osvojení sociálních dovedností, které jsou nezbytné pro běžný život.
(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál Zlínského kraje)