Svátek má: Petr

Regiony

Velikost textu:

V domovech pro seniory věnují pozornost také jemné motorice

V domovech pro seniory věnují pozornost také jemné motorice

Zaměstnanci při péči o klienty rozvíjí i sociální a emocionální cítění. Jako jedna z metod tohoto rozvoje je animoterapie, která významně podněcuje jak pocitovou, tak i verbální a neverbální komunikaci.

Domov SENIOR
7. října 2019 - 07:30

V organizaci SENIOR Otrokovice se uživatelé pravidelně setkávají při této aktivitě s kočkami, pejsky, králíky, poníky či kozami. Animoterapie, konkrétně s ramlicí Lilinkou, patří v domově B otrokovického SENIORU k nejoblíbenějším. K uživatelům, kteří mají omezené možnosti kontaktu s přírodou, opět koncem září zavítala na návštěvu naše Lili, a všichni si tak mohli prožít chvilky terapie v soukromí svých bytů, kde přítomnost „terapeutky“ rozzářila jejich oči a tváře úsměvem.


Procvičování jemné motoriky horních končetin je neodmyslitelnou součástí péče a starostlivosti o uživatele v domovech B i C organizace SENIOR Otrokovice. V souladu s aktivizačním programem na první říjnové dny, naši senioři na „Béčku“ procvičovali úchopové schopnosti rukou a prstů na rukou, které potřebují pro manipulaci s předměty jako např. cvičení s míčkem, kreslení, stříhání, pletení, tvoření ježků z papíru či vlny.

Pro Zlinskenovinky.cz Romana Stehlíková, tisková mluvčí města Otrokovice

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web města Otrokovice)