Svátek má: Nikola

Regiony

Velikost textu:

V druhé polovině roku proběhne stavební obnova Baťova mrakodrapu

V druhé polovině roku proběhne stavební obnova Baťova mrakodrapu

Realizace stavebních úprav v Baťově mrakodrapu včetně generální opravy výtahů, by měla proběhnout v druhé polovině tohoto roku, nejpozději však do konce prosince 2018

Baťův mrakodrap
18. ledna 2018 - 07:30

Alespoň tak to předpokládá Rada Zlínského kraje, která schválila zařazení akce do střednědobého plánu reprodukce majetku. Kraj usiluje o získání dotace na tento projektu z Integrovaného regionálního operačního programu, kde je podmínkou vyčerpat peníze ještě letos.


Krajský úřad proto musí do 30. dubna zajistit zpracování projektové dokumentace. Momentálně se upřesňují finanční náklady připravovaného projektu.

„Baťův mrakodrap je architektonickou dominantou Zlína, je skvostem meziválečného funkcionalismu a pochopitelně také častým cílem návštěvníků z domova i ze zahraničí, proto chceme, aby nejen účelně sloužil veřejné správě, ale i veřejnosti. Chystáme jednak úpravy vstupu, modernizaci výtahů, renovaci teraco podlah ve třetím podlaží a rekonstrukci rozvodny, ale také obnovu stávajících expozic včetně vybudování expozic nových – například na terase v 16. etáži,“ přiblížil záměr statutární náměstek hejtmana Jiří Sukop.

„Baťův mrakodrap byl pro potřeby krajského a finančního úřadu zprovozněn po rekonstrukci dokončené v roce 2004. Po čtrnácti letech provozu je již potřeba přistoupit k modernizaci nejfrekventovanějších, a tedy i nejzatěžovanějších částí Jedenadvacítky,“ dodal náměstek Sukop.

Muzeum regionu Valašsko zve na výstavu 10 LET FOTOKLUBU VSETÍN

Budova 21 byla fakticky dokončena v roce 1938, avšak vzhledem k vnitřnímu dovybavování proběhla kolaudace až v roce 1939. Stavební akce, které jsou součástí rozsáhlého projektu Revitalizace Baťova mrakodrapu, budou realizovány za plného provozu budovy 21.

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr. Renata Janečková, tisková mluvčí Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský kraj)