Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

V Hulíně mají nové lípy, babička jednu vysadila pro vnučku

V Hulíně mají nové lípy, babička jednu vysadila pro vnučku

Podzimní výsadba stromů je v plném proudu, a to platí i pro město Hulín na Zlínsku. Díky padesátitisícovému příspěvku Nadace ČEZ vysadili místní v lokalitě Podstávek alej deseti lip a 120 sazenic ptačího zobu.

Ilustrační foto z akce
5. listopadu 2017 - 07:30

Do sázení se i přes sychravé počasí čile zapojila také 74letá Drahomíra Střalková.

„Přece nebudu sedět doma. Celý život jsme pracovali kolem domu, dříve bylo tady na louce hřiště, o které se starali všichni sousedé. Tak jsem ráda, že můžu zase pomoct,“ svěřila se důchodkyně, která vysadila lípu pro svou vnučku Karolínu.

Foto z akce

„Chtěla taky přijít, ale studuje cestovní ruch ve Zlíně a k tomu nějaký obor se zvířaty v Praze, takže se ani nestihla vrátit do Hulína. Ale ta lípa jí bude pořád ukazovat směr k rodnému městu,“ dodala babička.

Na sázení lipové aleje se měli místní sejít ve sváteční sobotu 28. října v 9 hodin, mnozí ale přicházeli vyzbrojeni rýči a motykami až později.

„Hulíňané mají na všechno dost času. Ale oni dojdou,“ vysvětlil starosta Roman Hoza, který se do sázení sám aktivně zapojil.A dodal, že jde už o třetí alej, kterou město s aktivní podporou občanů v poslední době vysadilo. První dvě financovali radní z městského rozpočtu, na tu nejnovější už se jim podařilo získat příspěvek energetiků.


„Aleje lemující cesty a silnice patří mezi žadateli v grantovém programu Stromy k těm nejoblíbenějším. V Hulíně přitom mysleli nejen na vzhled komunikace a přínos zeleně pro obyvatele města, ale také na ptactvo, což se mi líbí,“ sdělila ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Pro Zlinskenovinky.cz Vladislav Sobol, mluvčí Skupiny ČEZ.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto ČEZ)