Svátek má: Lucie

Regiony

Velikost textu:

V jednadevadesáti usedl za volant pod vlivem alkoholu

V jednadevadesáti usedl za volant pod vlivem alkoholu

Těžkým zraněním cyklisty skončila nedělní dopravní nehoda u nákupního střediska ve Zlíně. Jednadevadesátiletý řidič nedal cyklistovi přednost a srazil ho.

Ilustrační foto z místa nehody
6. listopadu 2018 - 07:30

Policisté nehodu prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti s trestní sazbou až čtyři roky odnětí svobody.


Jednadevadesátiletý řidič osobního vozidla Škoda Fabia vyjížděl v neděli ve 14.45 hodin od nákupního střediska ve Zlíně na třídě T. Bati a odbočoval vpravo na ulici Podvesná, aniž by dal přednost v jízdě cyklistovi, který jel po hlavní silnici ulice Podvesná ve směru od třídy T. Bati. Řidič dvaaosmdesátiletého cyklistu srazil. Cyklista upadl na komunikaci. S těžkým zraněním ho záchranáři převezli k ošetření do nemocnice. Dechová zkouška u řidiče ukázala 0,4 promile alkoholu.

Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali. Škoda na vozidle činí asi pět tisíc korun, na jízdním kole asi dva tisíce korun. Veškeré okolnosti této dopravní nehody prověřují dopravní policisté společně s kriminalisty.

Pro Zlinskenovinky.cz por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí, KŘ policie Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto policie Zk)