Svátek má: Igor

Regiony

Velikost textu:

V Luhačovicích skončila Akademie Václava Hudečka

V Luhačovicích skončila Akademie Václava Hudečka

Slavnostním ceremoniálem byl v pátek 7.srpna zakončen 24.ročník Akademie Václava Hudečka a 13.ročník festivalu Svátky hudby v Luhačovicích. Projekt se konal pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka.

Ilustrační foto z akce
14. srpna 2020 - 07:30

„Děkuji všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu letošního ročníku Akademie Václava Hudečka. Studentům přeji mnoho úspěchů v dalších letech a vítězům gratuluji,“ uvedl hejtman Jiří Čunek.

Vítězem letošního ročníku se stal šestnáctiletý David Hernych, který svým prvenstvím získal mistrovský nástroj – housle, právo vystupovat po boku Václava Hudečka na jeho Adventních a Vánočních koncertech a dále pozvání ředitele Symfonického orchestru Mariánské Lázně a ředitele Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín k sólovému vystoupení. Druhé místo obsadil sedmnáctiletý Kristian Mráček, který obdržel smyčec z dílny Mistra smyčcaře Luboše Odlase. Cenu paní Nakakity za třetí místo získala šestnáctiletá Klára Klánská.

Letošního ročníku Akademie Václava Hudečka se zúčastnilo 18 studentů ve věku od 14 do 25 let. Ti měli možnost pracovat pod vedením lektorů Václava Hudečka a profesora Jiřího Fišera. Klavírní doprovod po celou dobu výuky i na koncertech zajišťoval renomovaný klavírista Lukáš Klánský. Všichni studenti se představili na třech absolventských koncertech, kde jejich výkony sledovala a hodnotila odborná porota.  

Pro Zlinskenovinky.czMgr.Adéla Kousalová,tisková mluvčí Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web ZK)